ProGrade Digital prezentuje czytnik obsługujący jednocześnie dwie karty SD

ProGrade Digital prezentuje czytnik obsługujący jednocześnie dwie karty SD

Marka stworzona przez byłych pracowników firm Lexar i Sandisk prezentuje podwójny czytnik kart SD, który ma za zadanie przyspieszyć proces zgrywania materiału.

Nie jest to być może narzędzie rewolucyjne, ale nowy czytnik ProGrade Digital Dual-Slot SD Workflow Reader może spodobać się wielu fotografom, którzy swoją pracę opierają o aparat zapisujący materiał jednocześnie na dwóch kartach SD. Za sprawą dwóch slotów na karty SD, obsługujących standardy UHS-I i UHS-II i pozwalających zgrywać materiał jednocześnie cały proces trwać ma znacznie szybciej.

Czytnik, dzięki obecności złącza USB 3.1 oferuje teoretyczne transfery na poziomie 1,25 GB/s (rzeczywiste prędkości zależą od karty), wyposażony został w diody LED informujące o aktywności, a wygodę użytkowania podnosić ma magnetyczny spód, dzięki któremu łatwo przymocujemy go do laptopa.

Cena i dostępność

Jak na razie marka ProGrade Digital nie doczekała się dystrybutora na polskim rynku, ale produkty można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego producenta. Podwójny czytnik wyceniono na 80 dolarów (około 300 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.progradedigital.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0