ProGrade Digital prezentuje czytnik obsługujący jednocześnie dwie karty SD

ProGrade Digital prezentuje czytnik obsługujący jednocześnie dwie karty SD

Marka stworzona przez byłych pracowników firm Lexar i Sandisk prezentuje podwójny czytnik kart SD, który ma za zadanie przyspieszyć proces zgrywania materiału.

Nie jest to być może narzędzie rewolucyjne, ale nowy czytnik ProGrade Digital Dual-Slot SD Workflow Reader może spodobać się wielu fotografom, którzy swoją pracę opierają o aparat zapisujący materiał jednocześnie na dwóch kartach SD. Za sprawą dwóch slotów na karty SD, obsługujących standardy UHS-I i UHS-II i pozwalających zgrywać materiał jednocześnie cały proces trwać ma znacznie szybciej.

Czytnik, dzięki obecności złącza USB 3.1 oferuje teoretyczne transfery na poziomie 1,25 GB/s (rzeczywiste prędkości zależą od karty), wyposażony został w diody LED informujące o aktywności, a wygodę użytkowania podnosić ma magnetyczny spód, dzięki któremu łatwo przymocujemy go do laptopa.

Cena i dostępność

Jak na razie marka ProGrade Digital nie doczekała się dystrybutora na polskim rynku, ale produkty można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego producenta. Podwójny czytnik wyceniono na 80 dolarów (około 300 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.progradedigital.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4