Lexar Portable SSD - nowy gracz na rynku przenośnych pamięci

Autor: Michał Chrzanowski

8 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Na rynku przenośnych dysków SSD tworzonych z myślą o zawodowcach robi się naprawdę ciekawie. Coraz więcej firm w swojej ofercie posiada podobne rozwiązania. Do tego grona dołączyła firma Lexar, która zaprezentowała linię Portable SSD o pojemności 256 lub 512 GB.

Portable SSD to nowa pozycja w ofercie firmy Lexar, która została zaprojektowana z myślą o profesjonalistach. Kompaktowe dyski z tej serii oferują prędkość odczytu wynoszącą 450MB/s, co czyni z nich funkcjonalne urządzenia służące między innymi do szybkiego backupu zdjęć wykonanych podczas sesji plenerowych. Dyski są odporne na uszkodzenia oraz zostały wyposażone w diody LED informujące o dostępnej pojemności. Ponadto, są kompatybilne z produktami Lexar Professional Workflow, dzięki czemu użytkownicy będą w stanie zbudować efektywną stację roboczą.

“Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej zawodowców, w tym fotografów i filmowców, poszukuje rozwiązań mobilnych, które w łatwy i szybki sposób pozwolą im na przechowywanie i przenoszenie danych. Dlatego też na przeciw ich oczekiwaniom wyszliśmy z propozycją dysków Portable SSD” - powiedziała marketing menadżer w firmie Lexar, Stefii Ho.

Dyski Portable SSD oferują dwie pojemności - 256 GB lub 512 GB. Za pierwszy zapłacimy około 120 funtów. Większy będzie kosztował ponad 200 funtów. Jak zapewnia producent, dyski trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku i będą objęte dwuletnią gwarancją. Więcej informacji możecie dowiedzieć się na stronie lexar.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ wprowadza 24-calowy monitor graficzny, który spodoba się osobom szukających zaawansowanych rozwiązań w stosunkowo niskiej cenie. Ekran oferuje rozdzielczość 2K, blisko...
5
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)