Lexar Portable SSD - nowy gracz na rynku przenośnych pamięci

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Na rynku przenośnych dysków SSD tworzonych z myślą o zawodowcach robi się naprawdę ciekawie. Coraz więcej firm w swojej ofercie posiada podobne rozwiązania. Do tego grona dołączyła firma Lexar, która zaprezentowała linię Portable SSD o pojemności 256 lub 512 GB.

Portable SSD to nowa pozycja w ofercie firmy Lexar, która została zaprojektowana z myślą o profesjonalistach. Kompaktowe dyski z tej serii oferują prędkość odczytu wynoszącą 450MB/s, co czyni z nich funkcjonalne urządzenia służące między innymi do szybkiego backupu zdjęć wykonanych podczas sesji plenerowych. Dyski są odporne na uszkodzenia oraz zostały wyposażone w diody LED informujące o dostępnej pojemności. Ponadto, są kompatybilne z produktami Lexar Professional Workflow, dzięki czemu użytkownicy będą w stanie zbudować efektywną stację roboczą.

“Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej zawodowców, w tym fotografów i filmowców, poszukuje rozwiązań mobilnych, które w łatwy i szybki sposób pozwolą im na przechowywanie i przenoszenie danych. Dlatego też na przeciw ich oczekiwaniom wyszliśmy z propozycją dysków Portable SSD” - powiedziała marketing menadżer w firmie Lexar, Stefii Ho.

Dyski Portable SSD oferują dwie pojemności - 256 GB lub 512 GB. Za pierwszy zapłacimy około 120 funtów. Większy będzie kosztował ponad 200 funtów. Jak zapewnia producent, dyski trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku i będą objęte dwuletnią gwarancją. Więcej informacji możecie dowiedzieć się na stronie lexar.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)