Lexar Professional 2000x 128 GB SDXC UHS-II – nowa szybka karta dla zawodowców

0
Michał Chrzanowski
15 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Lexar zaprezentowała nową kartę SD zaprojektowaną z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Najnowszy model 2000x SDXC UHS-II może okazać się najszybszym nośnikiem danych oferującym pojemność 128 GB.
Lexar 128 GB 2000x SDXC UHS-II dopełnia profesjonalną serię nośników danych dostępną w ofercie firmy. Produkt jest skierowany do osób pracujących ze zdjęciami z aparatów wyposażonych matrycę o dużej rozdzielczości oraz miłośników filmowania, którzy nagrywają materiał w jakości 4K. W momencie pojawienia się na rynku, nowa wersja nośnika będzie najszybszą dostępną kartą, która oferuje pojemność 128GB i korzysta z Ultra High Speed II i standardu UHS Speed Class 3.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Zaprezentowana karta z serii Professional posiada maksymalną prędkość odczytu do 300 MB/s i zapisuje dane z szybkością 260 MB/s. Jest ona także kompatybilna z istniejącymi urządzeniami, które obsługują wolniejsze karty. Nowy model będzie optymalizować prędkość zapisu i odczytu do sprzętów, z którymi będzie współpracować. Ponadto, umożliwia zapis materiału 4K, 3D, Full HD oraz zdjęć charakteryzujących się bardzo dużą rozdzielczością obrazu.

Obecna linia Lexar Professional 2000x posiada karty o pojemności 32 i 64 GB. Nowy model Lexar Professional 2000x 128 GB SDXC UHS-II oferujący pamięć 128 GB pojawi się w sprzedaży pod koniec października 2015 roku w cenie około 290 dolarów. Dodatkowo, do zestawu jest dołączany czytnik USB UHS-II, który sprosta wymaganiom karty i zapewni maksymalne wykorzystanie jej możliwości.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)