Lexar Professional 2000x 128 GB SDXC UHS-II – nowa szybka karta dla zawodowców

Autor: Michał Chrzanowski

15 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Lexar zaprezentowała nową kartę SD zaprojektowaną z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Najnowszy model 2000x SDXC UHS-II może okazać się najszybszym nośnikiem danych oferującym pojemność 128 GB.

Lexar 128 GB 2000x SDXC UHS-II dopełnia profesjonalną serię nośników danych dostępną w ofercie firmy. Produkt jest skierowany do osób pracujących ze zdjęciami z aparatów wyposażonych matrycę o dużej rozdzielczości oraz miłośników filmowania, którzy nagrywają materiał w jakości 4K. W momencie pojawienia się na rynku, nowa wersja nośnika będzie najszybszą dostępną kartą, która oferuje pojemność 128GB i korzysta z Ultra High Speed II i standardu UHS Speed Class 3.

Zaprezentowana karta z serii Professional posiada maksymalną prędkość odczytu do 300 MB/s i zapisuje dane z szybkością 260 MB/s. Jest ona także kompatybilna z istniejącymi urządzeniami, które obsługują wolniejsze karty. Nowy model będzie optymalizować prędkość zapisu i odczytu do sprzętów, z którymi będzie współpracować. Ponadto, umożliwia zapis materiału 4K, 3D, Full HD oraz zdjęć charakteryzujących się bardzo dużą rozdzielczością obrazu.

Obecna linia Lexar Professional 2000x posiada karty o pojemności 32 i 64 GB. Nowy model Lexar Professional 2000x 128 GB SDXC UHS-II oferujący pamięć 128 GB pojawi się w sprzedaży pod koniec października 2015 roku w cenie około 290 dolarów. Dodatkowo, do zestawu jest dołączany czytnik USB UHS-II, który sprosta wymaganiom karty i zapewni maksymalne wykorzystanie jej możliwości.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Fomei LED Mini 80B - kompaktowa głowica akumulatorowa z mocowaniem Bowens
Fomei LED Mini 80B - kompaktowa głowica akumulatorowa z mocowaniem Bowens
Oferta marki Fomei powiększyła się o nową, przenośna głowicę akumulatorową o mocy 80 W. Lampa oferuje regulowana temperaturę barwową, bezgłośne chłodzenia i możliwość korzystania z...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)