Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lexar Professional 2000x 128 GB SDXC UHS-II – nowa szybka karta dla zawodowców

0

Autor: Michał Chrzanowski

15 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Lexar zaprezentowała nową kartę SD zaprojektowaną z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Najnowszy model 2000x SDXC UHS-II może okazać się najszybszym nośnikiem danych oferującym pojemność 128 GB.

Lexar 128 GB 2000x SDXC UHS-II dopełnia profesjonalną serię nośników danych dostępną w ofercie firmy. Produkt jest skierowany do osób pracujących ze zdjęciami z aparatów wyposażonych matrycę o dużej rozdzielczości oraz miłośników filmowania, którzy nagrywają materiał w jakości 4K. W momencie pojawienia się na rynku, nowa wersja nośnika będzie najszybszą dostępną kartą, która oferuje pojemność 128GB i korzysta z Ultra High Speed II i standardu UHS Speed Class 3.

Zaprezentowana karta z serii Professional posiada maksymalną prędkość odczytu do 300 MB/s i zapisuje dane z szybkością 260 MB/s. Jest ona także kompatybilna z istniejącymi urządzeniami, które obsługują wolniejsze karty. Nowy model będzie optymalizować prędkość zapisu i odczytu do sprzętów, z którymi będzie współpracować. Ponadto, umożliwia zapis materiału 4K, 3D, Full HD oraz zdjęć charakteryzujących się bardzo dużą rozdzielczością obrazu.

Obecna linia Lexar Professional 2000x posiada karty o pojemności 32 i 64 GB. Nowy model Lexar Professional 2000x 128 GB SDXC UHS-II oferujący pamięć 128 GB pojawi się w sprzedaży pod koniec października 2015 roku w cenie około 290 dolarów. Dodatkowo, do zestawu jest dołączany czytnik USB UHS-II, który sprosta wymaganiom karty i zapewni maksymalne wykorzystanie jej możliwości.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)