Lexar microSD - czytnik kart ze złączem Lightning

Autor: Michał Chrzanowski

18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Lexar zaprezentował nowy czytnik kart microSD, który z pewnością zainteresuje niejednego posiadacza urządzeń mobilnych firmy Apple.

Nowy czytnik Lexar microSD został wyposażony w złącze Lightning, dzięki czemu zdołamy go podłączyć do iPhone’a lub iPad’a. Takie rozwiązanie oferuje więc zupełnie nowe możliwości dla użytkowników najnowszych urządzeń firmy Apple.

Dzięki zaprezentowanemu czytnikowi będziemy w stanie natychmiastowo zapisać między innymi zdjęcia, filmy lub pliki na karcie microSD, bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Zdecydowanie łatwiej będzie przebiegał także transfer danych pomiędzy różnymi urządzeniami - w tym z Androida na iOS. Jednak to nie wszystko, czytnik współpracuje z darmową aplikacją (dostępna w App Store), dzięki której dokonamy szybkiego backupu danych zapisanych na smartfonie lub tablecie.

“Osoby, które wykonują wiele zdjęć swoim smartfonem napotykają na liczne trudności, w tym brak miejsca na urządzeniach mobilnych. Teraz dzięki nowemu czytnikowi będą oni mogli bez problemu wymieniać się danymi, bez konieczności podłączania smartfona lub tabletu do komputera” - mówi produkt menadżer w firmie Lexar, Steffi Ho.

Lexar microSD ze złączem Lightning jest od dziś (18 kwietnia 2016 roku) dostępny w sprzedaży. Za czytnik trzeba zapłacić około $35. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie lexar.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)