Karol Nienartowicz wycofuje swoje zdjęcia z konkursu 35Awards i zachęca do tego samego innych fotografów

Autor: Maciej Zieliński

12 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Utytułowany polski fotograf w ramach bojkotu Rosji wycofał 34 zdjęcia zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. „W czasie gdy w Ukrainie giną niewinni ludzie nie tylko jakakolwiek wygrana, ale również sam udział napawałaby mnie jedynie obrzydzeniem” - napisał w oświadczeniu.

35awards - International Photography Awards to rosyjski konkurs fotograficzny o zasięgu ogólnoświatowym. Nienartowicz jest jego wielokrotnym laureatem, kilkukrotnie zwyciężał w swojej kategorii. W ramach bojkotu Rosji postanowił zrezygnować z dalszej rywalizacji. „Mimo, że fotografia to moja praca, a wyróżnienia i wygrane w konkursach są jej bardzo ważną częścią, decyzja jaką podjąłem była dla mnie jedyną słuszną i nie wyobrażam sobie brać udziału w imprezie organizowanej przez rosyjski serwis”, napisał na swojej facebookowej stronie.

Do rezygnacji zachęca również innych fotografów, którzy zgłosili swoje zdęjcia. „Mógłbym również usunąć swoje zdjęcia po cichu, ale moja demonstracja – jako osoby utytułowanej w tym akurat konkursie – ma na celu zachęcenie innych, którzy biorą udział w 35Awards do zdecydowanych ruchów w dobrą stronę (…) Wierzę, że drobnymi gestami również my możemy spychać putinowską Rosję na margines cywilizowanego społeczeństwa i sprawić, że stanie się ona światowym pariasem”.

Cały wpis Nienartowicza znajdziecie tu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram nadal zmierza w stronę zorientowanego na wideo TikToka. Mark Zuckenberg zapowiedział na swoim profilu wprowadzenie nowych rozwiązań, które zbliżą jeszcze Instagrama do głównego...
16
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
Leica i Panasonic współpracują ze sobą od lat. Teraz jednak obydwie firmy zawiązały strategiczne partnerstwo pod szyldem L2 Technology. Na czym będzie...
4
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Organizator Grand Press Photo ogłosił nominacje w ramach Photo Book of the Year 2021. O tytuł książki roku rywalizuje w tym roku pięć tytułów.
10