Karol Nienartowicz wycofuje swoje zdjęcia z konkursu 35Awards i zachęca do tego samego innych fotografów

Autor: Maciej Zieliński

12 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Utytułowany polski fotograf w ramach bojkotu Rosji wycofał 34 zdjęcia zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. „W czasie gdy w Ukrainie giną niewinni ludzie nie tylko jakakolwiek wygrana, ale również sam udział napawałaby mnie jedynie obrzydzeniem” - napisał w oświadczeniu.

35awards - International Photography Awards to rosyjski konkurs fotograficzny o zasięgu ogólnoświatowym. Nienartowicz jest jego wielokrotnym laureatem, kilkukrotnie zwyciężał w swojej kategorii. W ramach bojkotu Rosji postanowił zrezygnować z dalszej rywalizacji. „Mimo, że fotografia to moja praca, a wyróżnienia i wygrane w konkursach są jej bardzo ważną częścią, decyzja jaką podjąłem była dla mnie jedyną słuszną i nie wyobrażam sobie brać udziału w imprezie organizowanej przez rosyjski serwis”, napisał na swojej facebookowej stronie.

Do rezygnacji zachęca również innych fotografów, którzy zgłosili swoje zdęjcia. „Mógłbym również usunąć swoje zdjęcia po cichu, ale moja demonstracja – jako osoby utytułowanej w tym akurat konkursie – ma na celu zachęcenie innych, którzy biorą udział w 35Awards do zdecydowanych ruchów w dobrą stronę (…) Wierzę, że drobnymi gestami również my możemy spychać putinowską Rosję na margines cywilizowanego społeczeństwa i sprawić, że stanie się ona światowym pariasem”.

Cały wpis Nienartowicza znajdziecie tu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9