Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Oszuści podszywają się pod Adobe. Uwaga na podejrzanego maila

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Tym razem na celowniku oszustów znaleźli się użytkownicy Adobe. Jeśli otrzymasz maila z „Adobe Cloud”, nie otwieraj go.

Maile, w których oszuści podszywają się pod znane marki i serwisy w celu wyłudzenia prywatnych danych lub zainfekowania komputera to dziś stały element korzystania z poczty elektronicznej. Zwykle da się je łatwo zidentyfikować, niekiedy jednak fałszywe wiadomości wyglądają łudząco podobnie do prawdziwego mailingu wysyłanego przez firmy, z których usług korzystamy. Tak jest w przypadku najnowszego oszustwa, którego celem stali się użytkownicy Adobe Creative Cloud.

"Adobe Cloud" nie istnieje. Nie otwieraj maili od tego nadawcy

Jak informuje serwis TechCrunch, fałszywy e-mail dotyczy arkuszy, które ktoś rzekomo przesłał nam przez serwis Adobe Cloud. Problem w tym, że coś takiego jak Adobe Cloud nie istnieje (właściwa nazwa to Adobe Creative Cloud, ewentualnie Adobe Document Cloud) i choć wiadomość opatrzona jest logiem producenta, a także pojawia się w niej właściwy adres witryny Adobe, nie jest w żaden sposób związana z usługami firmy.

Po kliknięciu w link zostaniemy przeniesieni do witryny, która pokazując wyszarzony obraz arkusza lub pliku tekstowego poprosi nas o zalogowanie się za pomocą konta Google, Microsoft lub adresu e-mail. W żadnym wypadku nie należy tego robić, gdyż oznacza to oddanie dostępu do naszych kont oszustom.

Gdy masz wątpliwości co do wiarygodności maila, zawsze szukaj potwierdzenia u źródła

Jeśli więc zauważycie w swojej skrzynce maila od Adobe Cloud, najlepiej po prostu go usuńcie. Pamiętajcie też, że większość serwisów i firm zazwyczaj nigdy nie prosi o ponowne przekazywanie wrażliwych danych za pomocą wiadomości e-mail. Zawsze, gdy macie wątpliwości co do jakiejś wiadomości, starajcie się znaleźć jej potwierdzenie na oficjalnej stronie danego produktu czy usługi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie techradar.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
0
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)