Hasselblad Stellar II - kompakt dla koneserów

Hasselblad Stellar II - kompakt dla koneserów
Hasselblad zaprezentował kolejną wersję aparatu kompaktowego Stellar, którego dyskusyjny design rodzi pytanie, czy projektanci aby na pewno działają w interesie firmy.
Po tym jak w maju Hasselblad zamknął swoje włoskie studio projektowe, mieliśmy nadzieję, że to już koniec krzywdzenia rynku aparatów cyfrowych przeróbkami typu Lunar czy Stellar. Wydaje się jednak, że firma nic nie robi sobie z krytyki z jaką spotykają się ich produkty. Właśnie pojawił się nowy Hasselblad Stellar II. Tak jak w przypadku poprzednika, Stellar II to nic innego jak kompakt Sony z z wymyślnym gripem i zamienionym logiem. W tym wypadku “inspiracją” dla projektantów był Sony RX100 II. Aparat dostępny jest w 4 wersjach różniących się materiałem z którego został wykonany grip. Do wyboru mamy: drzewo oliwne, orzech włoski, paduk i włókno węglowe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Wnętrze aparatu nie skrywa żadnych niespodzianek. Tak jak w aparacie Sony RX100 II, spotkamy tutaj matrycę o rozdzielczości 20.2Mpix, 3,6-krotny zoom optyczny, moduł Wi-fi i możliwość filmowania w jakości Full HD 1080p, z prędkością 60kl/s. Jedyną znaczącą zmianą w stosunku do modelu sygnowanego przez Sony jest cena. Za aparat zapłacimy 2,395 dolarów.

Więcej informacji odnośnie aparatu znajdziemy na stronie Hasselblada.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1