Hasselblad Stellar II - kompakt dla koneserów

Hasselblad Stellar II - kompakt dla koneserów
Hasselblad zaprezentował kolejną wersję aparatu kompaktowego Stellar, którego dyskusyjny design rodzi pytanie, czy projektanci aby na pewno działają w interesie firmy.
Po tym jak w maju Hasselblad zamknął swoje włoskie studio projektowe, mieliśmy nadzieję, że to już koniec krzywdzenia rynku aparatów cyfrowych przeróbkami typu Lunar czy Stellar. Wydaje się jednak, że firma nic nie robi sobie z krytyki z jaką spotykają się ich produkty. Właśnie pojawił się nowy Hasselblad Stellar II. Tak jak w przypadku poprzednika, Stellar II to nic innego jak kompakt Sony z z wymyślnym gripem i zamienionym logiem. W tym wypadku “inspiracją” dla projektantów był Sony RX100 II. Aparat dostępny jest w 4 wersjach różniących się materiałem z którego został wykonany grip. Do wyboru mamy: drzewo oliwne, orzech włoski, paduk i włókno węglowe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Wnętrze aparatu nie skrywa żadnych niespodzianek. Tak jak w aparacie Sony RX100 II, spotkamy tutaj matrycę o rozdzielczości 20.2Mpix, 3,6-krotny zoom optyczny, moduł Wi-fi i możliwość filmowania w jakości Full HD 1080p, z prędkością 60kl/s. Jedyną znaczącą zmianą w stosunku do modelu sygnowanego przez Sony jest cena. Za aparat zapłacimy 2,395 dolarów.

Więcej informacji odnośnie aparatu znajdziemy na stronie Hasselblada.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2