Hasselblad Stellar II - kompakt dla koneserów

Hasselblad Stellar II - kompakt dla koneserów
Hasselblad zaprezentował kolejną wersję aparatu kompaktowego Stellar, którego dyskusyjny design rodzi pytanie, czy projektanci aby na pewno działają w interesie firmy.
Po tym jak w maju Hasselblad zamknął swoje włoskie studio projektowe, mieliśmy nadzieję, że to już koniec krzywdzenia rynku aparatów cyfrowych przeróbkami typu Lunar czy Stellar. Wydaje się jednak, że firma nic nie robi sobie z krytyki z jaką spotykają się ich produkty. Właśnie pojawił się nowy Hasselblad Stellar II. Tak jak w przypadku poprzednika, Stellar II to nic innego jak kompakt Sony z z wymyślnym gripem i zamienionym logiem. W tym wypadku “inspiracją” dla projektantów był Sony RX100 II. Aparat dostępny jest w 4 wersjach różniących się materiałem z którego został wykonany grip. Do wyboru mamy: drzewo oliwne, orzech włoski, paduk i włókno węglowe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Wnętrze aparatu nie skrywa żadnych niespodzianek. Tak jak w aparacie Sony RX100 II, spotkamy tutaj matrycę o rozdzielczości 20.2Mpix, 3,6-krotny zoom optyczny, moduł Wi-fi i możliwość filmowania w jakości Full HD 1080p, z prędkością 60kl/s. Jedyną znaczącą zmianą w stosunku do modelu sygnowanego przez Sony jest cena. Za aparat zapłacimy 2,395 dolarów.

Więcej informacji odnośnie aparatu znajdziemy na stronie Hasselblada.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0