Hasselblad Stellar, czyli ciąg dalszy "współpracy" z Sony

Firma Hasselblad kontynuuje "współpracę" z Sony. Po Lunarze, który jest bezlusterkowcem Sony NEX-7 w nowym opakowaniu pojawił się model Stellar, czyli znany i lubiany kompakt Sony Cyber-shot RX100 z dodanym przez Hasselblada masywnym gripem.

W sieci pojawiła się oficjalna strona dedykowana aparatowi Hasselblad Stellar. W ten sposób Hasselblad potwierdził pojawiające się od jakiegoś czasu plotki na temat nowej odsłony "współpracy" z koncernem Sony. Cudzysłów dlatego, że wkład Hasselblada jest minimalny i dotyczy tylko zewnętrznej formy aparatu. Podobnie jak Lunar, który bazuje na bezlusterkowcu Sony NEX-7, model Stellar jest stylistyczną przeróbką znanego i lubianego modelu Sony Cyber-shot RX100. Od strony technicznej nie zaszły absolutnie jakiekolwiek zmiany: Stellar ma tę samą 1-calową matrycę CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli, obiektyw Zeiss o zakresie ogniskowych 28-100 milimetrów i 3-calowy ekran LCD. Co ciekawe, niedawno koncern Sony pokazał nowszą, lepiej wyposażoną wersję tego aparatu nazwaną Sony Cyber-shot RX100 II.


Od pierwowzoru różni go wygląd, a przede wszystkim masywny grip. Hasselblad szykuje siedem wersji wykonanych z różnych gatunków drewna: padouk, oliwnego, zebrano, mahoniu, orzecha, wenge, a także włókna węglowego.

Na razie oficjalnie nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za Stellara. Nieoficjalnie można było spotkać się z kwotami od 1500 do 3000 dolarów (być może w zależności od wersji wykończenia). Sony Cyber-shot RX100 kosztuje około 2200 złotych.
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4