Hasselblad Stellar, czyli ciąg dalszy "współpracy" z Sony

Firma Hasselblad kontynuuje "współpracę" z Sony. Po Lunarze, który jest bezlusterkowcem Sony NEX-7 w nowym opakowaniu pojawił się model Stellar, czyli znany i lubiany kompakt Sony Cyber-shot RX100 z dodanym przez Hasselblada masywnym gripem.

W sieci pojawiła się oficjalna strona dedykowana aparatowi Hasselblad Stellar. W ten sposób Hasselblad potwierdził pojawiające się od jakiegoś czasu plotki na temat nowej odsłony "współpracy" z koncernem Sony. Cudzysłów dlatego, że wkład Hasselblada jest minimalny i dotyczy tylko zewnętrznej formy aparatu. Podobnie jak Lunar, który bazuje na bezlusterkowcu Sony NEX-7, model Stellar jest stylistyczną przeróbką znanego i lubianego modelu Sony Cyber-shot RX100. Od strony technicznej nie zaszły absolutnie jakiekolwiek zmiany: Stellar ma tę samą 1-calową matrycę CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli, obiektyw Zeiss o zakresie ogniskowych 28-100 milimetrów i 3-calowy ekran LCD. Co ciekawe, niedawno koncern Sony pokazał nowszą, lepiej wyposażoną wersję tego aparatu nazwaną Sony Cyber-shot RX100 II.


Od pierwowzoru różni go wygląd, a przede wszystkim masywny grip. Hasselblad szykuje siedem wersji wykonanych z różnych gatunków drewna: padouk, oliwnego, zebrano, mahoniu, orzecha, wenge, a także włókna węglowego.

Na razie oficjalnie nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za Stellara. Nieoficjalnie można było spotkać się z kwotami od 1500 do 3000 dolarów (być może w zależności od wersji wykończenia). Sony Cyber-shot RX100 kosztuje około 2200 złotych.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13