Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zeiss Otus 28 mm f/1.4 Lens zaprezentowany

0

Autor: Michał Chrzanowski

14 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Niemiecki producent zaprezentował dziś nowego przedstawiciela serii Otus. Nowy Zeiss Otus 28mm f/1.4 to szerokokątny obiektyw stałoogniskowy, który dzięki swoim parametrom może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla fotografów krajobrazu i architektury.

Zeiss Otus 28mm f/1.4 poszerza profesjonalną serię obiektywów Otus i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy w swojej pracy często korzystają z szerokich kątów. Układ optyczny nowego Zeissa bazuje na konstrukcji Distagon i składa się z szesnastu elementów rozmieszczonych w trzynastu grupach. W ich skład wchodzą soczewki wykonane ze specjalnego szkła w tym elementy asferyczne. Dzięki temu obiektyw ma oferować doskonałą rozdzielczość obrazu na całej powierzchni kadru oraz niwelować występowanie dystorsji i aberracji. Stałka pozwala na ostrzenie od 15 cm, a światłosiła f/1.4 zapewni miłe dla oka rozmycie drugiego planu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Nowy obiektyw Zeissa to bardzo estetyczne szkło, które zostało w całości wykonane ze stopu metalu, co ma gwarantować dużą wytrzymałość. Stałka waży 1390 g i mierzy 135 x 154 mm, przez co nie można jej uznać za małą i kompaktową konstrukcję. Na tubusie znalazł się wygodny pierścień ustawiania ostrości, który jest już niejako cechą charakterystyczną konstrukcji typu Otus czy Batis. Ponadto, na obudowie znajdziemy także skalę odległości ostrzenia.

Przykładowe zdjęcia wykonane obiektywem Zeiss Otus 28 mm f/1.4, można oglądać w albumie na profilu Carl Zeiss Lenses w serwisie Flickr.

Zeiss Otus 28mm f/1.4 będzie dostępny z mocowaniem Nikon i Canon od drugiego kwartału 2016 roku. Cena jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji o nowym obiektywie możecie dowiedzieć się na stronie www.zeiss.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły