Sony Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
6
Optyka:
8
Budowa:
8
Nasza ocena:

78%

Sony Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA to stałoogniskowy jasny szerokokątny obiektyw o światłosile f/2,8 dedykowany do pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem E. Szkło charakteryzuje się bardzo dobrą jakością oraz plastyką obrazu. Sprawdźmy zatem, czy obiektyw sprosta wymaganiom zaawansowanych fotografów.

0
Michał Chrzanowski
2 Lipiec 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

1. Wstęp


Sony Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA został po raz pierwszy zaprezentowany w trzecim kwartale 2013 roku i był jednym z pierwszych profesjonalnych szkieł stworzonych do pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem Sony E. Obiektyw oferuje stałą długość ogniskowej 35 mm oraz maksymalną wartość przysłony wynoszącą f/2,8. Taka kombinacja ogniskowej oraz światłosiły obiektywu owocuje małą głębią ostrości oraz plastycznym i przyjemnym dla oka rozmyciem tła. Co więcej, obiektywem będziemy w stanie fotografować w słabszych warunkach oświetleniowych. Ponadto, jak twierdzi producent Sony Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA to konstrukcja odporna na kurz i wilgoć, dzięki czemu szkła będziemy mogli używać w niesprzyjających warunkach pogodowych. Kompaktowy rozmiar, uniwersalna ogniskowa oraz duża światłosiła sprawiają, że obiektyw może okazać się dobrym rozwiązaniem do fotografii ulicznej, reportażowej, okolicznościowej, a nawet krajobrazowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Trzeba wspomnieć, że Sony Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA jest produkowany przez Sony, a firma Zeiss wspiera tę konstrukcję swoimi technologiami. Obiektyw jest dostępny w polskiej sprzedaży od końca 2013 roku, dostaniemy go za około 3100 zł. Bezpośrednim konkurentem tego szkła może być inna trzydziestka piątka dostępna w ofercie Sony. Model Zeiss Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA to bardzo jasny obiektyw charakteryzujący się światłosiłą f/1,4. Jednak jest on o połowę większy i droższy (6999 zł) od testowanego modelu.

Zapraszamy do lektury testu obiektywu Sony Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA, gdzie zaprezentujemy wyniki, jakie otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Sony A7R.]> */


]

Spis treści

Poprzednia

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)