Zeiss Batis 18 mm f/2.8 - jasny szeroki kąt do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

14 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Rodzina obiektywów Zeiss Batis właśnie powiększyła się o nowy model - szerokokątną jasną stałkę do bezlusterkowców Sony.

Co musisz wiedzieć:
  • Najszerszy pełnoklatkowy obiektyw z autofokusem do systemu Sony E
  • Uszczelniana konstrukcja chroni przed kurzem i zachlapaniami
  • Wyświetlacz OLED pokazuje informację o odłegłości ostrzenia, co ułatwia pracę w trudnych warunkach
  • Cichy, linowy napęd AF
  • Cena: 6499 zł

Jesienią Zeiss zaprezentował nową linię profesjonalnych obiektywów Batis, którą charakteryzuje wysokiej jakości wykonanie, system stabilizacji obrazu (model 85 mm) oraz wyświetlacz OLED, który wyświetlając skalę odległości ostrzenia ułatwia pracę w słabych warunkach oświetleniowych. W jej skład wchodziły do tej pory dwa szkła - Zeiss Batis 25 mm f/2 oraz obiektyw portretowy Batis 85 mm f/1.8.

Teraz do rodziny obiektywów dołączą ultraszerokokątny model Batis 18 mm f/2.8, bazujący na projekcie szkieł Distagon, o kącie widzenia 99. Jego układ optyczny tworzy 11 elementów ułożonych w 10 grupach, w tym 4 soczewki asferyczne, które gwarantować mają równie wysoką rozdzielczość obrazu na całej powierzchni kadru. Jest to tym samym obecnie najszerszy obiektyw z autofokusem, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów systemu Sony E.

Ponadto obiektyw wyposażono w elektromagnetyczną przysłonę oraz cichy system AF, oparty o silnik liniowy i pływającą soczewkę. Za pomocą nowego szkła będziemy w stanie złapać ostrość z odległości 25 cm.

Tak jak w poprzednich model z linii Batis, tu też znajdziemy wyświetlacz OLED oraz uszczelnienia chroniące konstrukcję przed kurzem i zachlapaniami. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 77 mm.

Całość waży 330 g i ma wymiary 80 x 100 mm (bez osłony osłony przeciwsłonecznej). Szkło będzie dostępne od maja 2016 roku, w cenie 6499 zł.

Więcej informacji o obiektywach Batis znajdziecie na stronie zeiss.com.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)