Zeiss Batis 18 mm f/2.8 - jasny szeroki kąt do Sony E

0
Maciej Luśtyk
14 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Rodzina obiektywów Zeiss Batis właśnie powiększyła się o nowy model - szerokokątną jasną stałkę do bezlusterkowców Sony.

Co musisz wiedzieć:
  • Najszerszy pełnoklatkowy obiektyw z autofokusem do systemu Sony E
  • Uszczelniana konstrukcja chroni przed kurzem i zachlapaniami
  • Wyświetlacz OLED pokazuje informację o odłegłości ostrzenia, co ułatwia pracę w trudnych warunkach
  • Cichy, linowy napęd AF
  • Cena: 6499 zł

Jesienią Zeiss zaprezentował nową linię profesjonalnych obiektywów Batis, którą charakteryzuje wysokiej jakości wykonanie, system stabilizacji obrazu (model 85 mm) oraz wyświetlacz OLED, który wyświetlając skalę odległości ostrzenia ułatwia pracę w słabych warunkach oświetleniowych. W jej skład wchodziły do tej pory dwa szkła - Zeiss Batis 25 mm f/2 oraz obiektyw portretowy Batis 85 mm f/1.8.

Teraz do rodziny obiektywów dołączą ultraszerokokątny model Batis 18 mm f/2.8, bazujący na projekcie szkieł Distagon, o kącie widzenia 99. Jego układ optyczny tworzy 11 elementów ułożonych w 10 grupach, w tym 4 soczewki asferyczne, które gwarantować mają równie wysoką rozdzielczość obrazu na całej powierzchni kadru. Jest to tym samym obecnie najszerszy obiektyw z autofokusem, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów systemu Sony E.

Ponadto obiektyw wyposażono w elektromagnetyczną przysłonę oraz cichy system AF, oparty o silnik liniowy i pływającą soczewkę. Za pomocą nowego szkła będziemy w stanie złapać ostrość z odległości 25 cm.

Tak jak w poprzednich model z linii Batis, tu też znajdziemy wyświetlacz OLED oraz uszczelnienia chroniące konstrukcję przed kurzem i zachlapaniami. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 77 mm.

Całość waży 330 g i ma wymiary 80 x 100 mm (bez osłony osłony przeciwsłonecznej). Szkło będzie dostępne od maja 2016 roku, w cenie 6499 zł.

Więcej informacji o obiektywach Batis znajdziecie na stronie zeiss.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Rok temu Yongnuno zadebiutowało z jasnym reporterskim obiektywem YN 35 mm f/1.4. Choć oferowała ciekawą specyfikację w rekordowo niskiej cenie, odstawała widocznie od...
8
0
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica zaprezentowała drugi obiektyw standardowy, przeznaczony do pełnoklatkowego, bezlusterkowego systemu L. Jest tańszy od modelu Summilux f/1.4, ale jego cena i tak...
8
1
Canon pracuje nad monstrualnym pełnoklatkowym zoomem 50-80 mm f/1.1
Canon pracuje nad monstrualnym pełnoklatkowym zoomem 50-80 mm f/1.1
Zmiennoogniskowy obiektyw 50-80 mm ze stałym światłem f/1.1 wygląda jak marzenie niejednego fotografa. Marzenie, które ma szansę się ziścić. Canon bowiem złożył...
51
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)