Irix 15 mm f/2.4 - oficjalne zdjęcia przykładowe

0
Maciej Luśtyk
18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix to nowa marka na rynku obiektywów, która od razu przykuła uwagę fotografów oryginalnym, szerokokątnym szkłem. Producent udostępnił właśnie wykonane nim pierwsze oficjalne zdjęcia przykładowe.

Irix 15 mm f/2.4 to superszerokokątny obiektyw manualny, przeznaczony do lustrzankowych systemów Canona, Nikona i Pentaksa. Szkło cechuje kilka unikalnych funkcji, między innymi blokada pierścienia ostrości, możliwość montażu filtrów na tylną soczewkę i fluorescencyjne oznaczenia (wersja Blackstone).

Poza tym, obiektyw oferować ma wysokiej klasy optykę, dzięki której obraz będzie ostry zarówno w środku, jak i na brzegach kadru, a dystorsja, aberracja i odbicia światła zostaną ograniczone do minimum.

Specyfikacja i obietnice producenta zaostrzyły smak fotografów krajobrazowych. Ale czy szkło rzeczywiście spisuje się tak dobrze, jak zapewniają twórcy? Nieco na ten temat powiedzą nam pierwsze, oficjalne zdjęcia przykładowe z obiektywu, udostępnione w serwisach Flicker i 500 px.

Irix 15mm f/2.4 Sample Images

 

Z werdyktem odnośnie jakości obrazu poczekamy aż obiektyw trafi w nasze ręce na testy. Więcej informacji na temat obiektywów Irix znajdziecie pod adresem irixlens.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
40
0
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Nowa linia kinematograficznych szkieł Samyanga doskonale wpisywać ma się w najnowszy trend kompaktowego i lekkiego sprzętu wideo.
4
0
Irix Cine 11 mm T4.3 - ultraszerokokątny obiektyw filmowy dołącza do rodziny
Irix Cine 11 mm T4.3 - ultraszerokokątny obiektyw filmowy dołącza do rodziny
Irix rozszerza ofertę szkieł o drugi model kierowany do filmowców. Choć ogólna specyfikacja przypomina jego fotograficzny odpowiednik, producent obiecuje że zarówno...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)