Irix 15 mm f/2.4 - oficjalne zdjęcia przykładowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Irix to nowa marka na rynku obiektywów, która od razu przykuła uwagę fotografów oryginalnym, szerokokątnym szkłem. Producent udostępnił właśnie wykonane nim pierwsze oficjalne zdjęcia przykładowe.

Irix 15 mm f/2.4 to superszerokokątny obiektyw manualny, przeznaczony do lustrzankowych systemów Canona, Nikona i Pentaksa. Szkło cechuje kilka unikalnych funkcji, między innymi blokada pierścienia ostrości, możliwość montażu filtrów na tylną soczewkę i fluorescencyjne oznaczenia (wersja Blackstone).

Poza tym, obiektyw oferować ma wysokiej klasy optykę, dzięki której obraz będzie ostry zarówno w środku, jak i na brzegach kadru, a dystorsja, aberracja i odbicia światła zostaną ograniczone do minimum.

Specyfikacja i obietnice producenta zaostrzyły smak fotografów krajobrazowych. Ale czy szkło rzeczywiście spisuje się tak dobrze, jak zapewniają twórcy? Nieco na ten temat powiedzą nam pierwsze, oficjalne zdjęcia przykładowe z obiektywu, udostępnione w serwisach Flicker i 500 px.

Irix 15mm f/2.4 Sample Images

 

Z werdyktem odnośnie jakości obrazu poczekamy aż obiektyw trafi w nasze ręce na testy. Więcej informacji na temat obiektywów Irix znajdziecie pod adresem irixlens.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
6
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art - jasna i kompaktowa portretówka do Sony E i L-Mount
Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art - jasna i kompaktowa portretówka do Sony E i L-Mount
Sigma rozszerza ofertę obiektywów do systemów bezlusterkowych o nowy obiektyw portretowy, który oferować ma najwyższą jakość optyczną przy stosunkowo niewielkiej...
21
0
Zenit zapowiada obiektyw Zenitar 60 mm f/2.8 Macro
Zenit zapowiada obiektyw Zenitar 60 mm f/2.8 Macro
Ofertę przywróconej do życia radzieckiej marki już niebawem wzbogaci nowy obiekty makro.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)