Irix 15 mm f/2.4 - oficjalne zdjęcia przykładowe

Irix 15 mm f/2.4 - oficjalne zdjęcia przykładowe

Irix to nowa marka na rynku obiektywów, która od razu przykuła uwagę fotografów oryginalnym, szerokokątnym szkłem. Producent udostępnił właśnie wykonane nim pierwsze oficjalne zdjęcia przykładowe.

Irix 15 mm f/2.4 to superszerokokątny obiektyw manualny, przeznaczony do lustrzankowych systemów Canona, Nikona i Pentaksa. Szkło cechuje kilka unikalnych funkcji, między innymi blokada pierścienia ostrości, możliwość montażu filtrów na tylną soczewkę i fluorescencyjne oznaczenia (wersja Blackstone).

Poza tym, obiektyw oferować ma wysokiej klasy optykę, dzięki której obraz będzie ostry zarówno w środku, jak i na brzegach kadru, a dystorsja, aberracja i odbicia światła zostaną ograniczone do minimum.

Specyfikacja i obietnice producenta zaostrzyły smak fotografów krajobrazowych. Ale czy szkło rzeczywiście spisuje się tak dobrze, jak zapewniają twórcy? Nieco na ten temat powiedzą nam pierwsze, oficjalne zdjęcia przykładowe z obiektywu, udostępnione w serwisach Flicker i 500 px.

Irix 15mm f/2.4 Sample Images

 

Z werdyktem odnośnie jakości obrazu poczekamy aż obiektyw trafi w nasze ręce na testy. Więcej informacji na temat obiektywów Irix znajdziecie pod adresem irixlens.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12