Zeiss Batis 135 mm f/2.8 - jedyna taka portretówka z autofokusem do Sony E

0
Maciej Luśtyk
5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Do rodziny Zeiss Batis dołączył właśnie obiektyw o ogniskowej 135 mm. Jak zwykle w przypadku produkcji Zeissa możemy liczyć na doskonałą jakość optyki, a oprócz uszczelnień otrzymamy także system stabilizacji obrazu.

Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 135 mm f/2.8 składa się z 14 soczewek ułożonych w 11 grupach, a według producenta zastosowanie najnowszych rozwiązań optycznych „wykluczyć wszelkie wady optyczne, w tym szczególnie aberrację chromatyczną”. Z racji dużej jasności (f/2.8) i stosunkowo długiej ogniskowej obiektyw dostarczać ma bardzo przyjemne rozmycie obrazu, zwłaszcza że będziemy mogli z nim podejść stosunkowo blisko do fotografowanego obiektu - minimalna odległość ostrzenia wynosi 87 mm.

Podobnie jak w pozostałych konstrukcjach linii Batis możemy liczyć na wsparcie systemu AF aparatów, uszczelnianą przed kurzem i wilgocią obudowę oraz oryginalny wyświetlacz OLED, wyświetlający informacje o skali głębi ostrości, co ułatwi zorientowanie się w ustawieniach podczas pracy w słabym świetle. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 67 mm.

Według producenta to obecnie jedyny obiektyw o tej ogniskowej w systemie Sony E, który wyposażony został w silnik AF. Z pewnością zainteresuje więc portrecistów i fotografów ślubnych. Szkło o rozmiarach 133 x 98 mm i wadze 614 g nie należy jednak do najtańszych. Na polskim rynku zapłacimy za nie 8499 zł.

W sprzedaży obiektyw pojawić ma się w maju 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zeiss.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
6
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)