Zeiss Batis 135 mm f/2.8 - jedyna taka portretówka z autofokusem do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Do rodziny Zeiss Batis dołączył właśnie obiektyw o ogniskowej 135 mm. Jak zwykle w przypadku produkcji Zeissa możemy liczyć na doskonałą jakość optyki, a oprócz uszczelnień otrzymamy także system stabilizacji obrazu.

Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 135 mm f/2.8 składa się z 14 soczewek ułożonych w 11 grupach, a według producenta zastosowanie najnowszych rozwiązań optycznych „wykluczyć wszelkie wady optyczne, w tym szczególnie aberrację chromatyczną”. Z racji dużej jasności (f/2.8) i stosunkowo długiej ogniskowej obiektyw dostarczać ma bardzo przyjemne rozmycie obrazu, zwłaszcza że będziemy mogli z nim podejść stosunkowo blisko do fotografowanego obiektu - minimalna odległość ostrzenia wynosi 87 mm.

Podobnie jak w pozostałych konstrukcjach linii Batis możemy liczyć na wsparcie systemu AF aparatów, uszczelnianą przed kurzem i wilgocią obudowę oraz oryginalny wyświetlacz OLED, wyświetlający informacje o skali głębi ostrości, co ułatwi zorientowanie się w ustawieniach podczas pracy w słabym świetle. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 67 mm.

Według producenta to obecnie jedyny obiektyw o tej ogniskowej w systemie Sony E, który wyposażony został w silnik AF. Z pewnością zainteresuje więc portrecistów i fotografów ślubnych. Szkło o rozmiarach 133 x 98 mm i wadze 614 g nie należy jednak do najtańszych. Na polskim rynku zapłacimy za nie 8499 zł.

W sprzedaży obiektyw pojawić ma się w maju 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zeiss.com.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)