Zeiss Batis 135 mm f/2.8 - jedyna taka portretówka z autofokusem do Sony E

0
Maciej Luśtyk
5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Do rodziny Zeiss Batis dołączył właśnie obiektyw o ogniskowej 135 mm. Jak zwykle w przypadku produkcji Zeissa możemy liczyć na doskonałą jakość optyki, a oprócz uszczelnień otrzymamy także system stabilizacji obrazu.

Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 135 mm f/2.8 składa się z 14 soczewek ułożonych w 11 grupach, a według producenta zastosowanie najnowszych rozwiązań optycznych „wykluczyć wszelkie wady optyczne, w tym szczególnie aberrację chromatyczną”. Z racji dużej jasności (f/2.8) i stosunkowo długiej ogniskowej obiektyw dostarczać ma bardzo przyjemne rozmycie obrazu, zwłaszcza że będziemy mogli z nim podejść stosunkowo blisko do fotografowanego obiektu - minimalna odległość ostrzenia wynosi 87 mm.

Podobnie jak w pozostałych konstrukcjach linii Batis możemy liczyć na wsparcie systemu AF aparatów, uszczelnianą przed kurzem i wilgocią obudowę oraz oryginalny wyświetlacz OLED, wyświetlający informacje o skali głębi ostrości, co ułatwi zorientowanie się w ustawieniach podczas pracy w słabym świetle. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 67 mm.

Według producenta to obecnie jedyny obiektyw o tej ogniskowej w systemie Sony E, który wyposażony został w silnik AF. Z pewnością zainteresuje więc portrecistów i fotografów ślubnych. Szkło o rozmiarach 133 x 98 mm i wadze 614 g nie należy jednak do najtańszych. Na polskim rynku zapłacimy za nie 8499 zł.

W sprzedaży obiektyw pojawić ma się w maju 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zeiss.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron zapowiada 4 nowe obiektywy do Sony E. Szykuje się gratka dla użytkowników ceniących kompaktowość
Tamron zapowiada 4 nowe obiektywy do Sony E. Szykuje się gratka dla użytkowników ceniących...
„Rozwijamy się poprzez przekraczanie granic” - takim sloganem producent zapowiada nowe szkłą do Sony E, które już niebawem zadebiutować mają na rynku. Wygląda na to,...
5
2
Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i Fujifilm X
Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i...
Viltrox wkroczył do świata optyki z przytupem, prezentując w zeszłym roku pierwszy „zewnętrzny” obiektyw do systemu Fujifilm X, wspierający system AF. Teraz rozszerza...
8
0
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Kolejna z konstrukcji Meike została zaadaptowana na potrzeby najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowców. Tym razem jest to niedrogi obiektyw makro, którego brakuje w...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)