Nowe uniwersalne gogle Zeiss VR One Plus obsłużą każdy rodzaj smartfona

0
Maciej Luśtyk
15 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Dziś nikt już chyba nie ma wątpliwości, że technologia VR w ciągu najbliższych lat będzie motorem napędowym rynku rozrywki. Inwestuje w nią coraz więcej firm, a swoje nowe uniwersalne gogle VR One Plus właśnie zaprezentowała firma Zeiss.

Filmy i fotografie sferyczne to ostatnimi czasy jeden z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się trendów na rynku. Co kilka tygodni producenci pokazują nowe kamerki 360°, a coraz więcej firm wprowadza swoje własne gogle pozwalające na zagłębienie się w wirtualnej rzeczywistości. Rok temu naprzeciw potrzebom zwykłych konsumentów wyszedł Samsung, na jesieni pojawić ma się dedykowana platforma Google, a teraz swój nowy zestaw zaprezentował Zeiss.

Zeiss VR One Plus to gogle, które wyróżniać ma uniwersalność. Obsłużą zarówno smartfony Apple, jak i urządzenia działające pod systemem Android, o rozmiarach od 4,7 do 5,5 cali. Dzięki specjalnym soczewkom użytkownik nie będzie musiał samodzielnie dokonywać regulacji odległości  szkieł, a z urządzenia będą też mogły wygodnie korzystać osoby noszące okulary.

Specjalny adapter na telefon zapewni jego dobre ułożenie względem soczewek i wygodny dostęp do złącz. Co więcej przedni panel gogli jest przezroczysty, co umożliwiać będzie korzystanie z aplikacji wykorzystujących aparat w telefonie.

Zestaw oferuje wsparcie dla filmów 3D, wygodny pasek na głowę i otwory wentylacyjne, a dodatkowo umożliwia łatwą wymianę pianki ochronnej.

 

Producent obiecuje, że gogle będą współpracować z ponad 1000 aplikacji znajdujących się obecnie w sklepach Google Play i iTunes App Store.

Za gogle Zeiss VR One Plus na polskim rynku zapłacimy 499 zł brutto.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vrone.us.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)