Nowe uniwersalne gogle Zeiss VR One Plus obsłużą każdy rodzaj smartfona

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś nikt już chyba nie ma wątpliwości, że technologia VR w ciągu najbliższych lat będzie motorem napędowym rynku rozrywki. Inwestuje w nią coraz więcej firm, a swoje nowe uniwersalne gogle VR One Plus właśnie zaprezentowała firma Zeiss.

Filmy i fotografie sferyczne to ostatnimi czasy jeden z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się trendów na rynku. Co kilka tygodni producenci pokazują nowe kamerki 360°, a coraz więcej firm wprowadza swoje własne gogle pozwalające na zagłębienie się w wirtualnej rzeczywistości. Rok temu naprzeciw potrzebom zwykłych konsumentów wyszedł Samsung, na jesieni pojawić ma się dedykowana platforma Google, a teraz swój nowy zestaw zaprezentował Zeiss.

Zeiss VR One Plus to gogle, które wyróżniać ma uniwersalność. Obsłużą zarówno smartfony Apple, jak i urządzenia działające pod systemem Android, o rozmiarach od 4,7 do 5,5 cali. Dzięki specjalnym soczewkom użytkownik nie będzie musiał samodzielnie dokonywać regulacji odległości  szkieł, a z urządzenia będą też mogły wygodnie korzystać osoby noszące okulary.

Specjalny adapter na telefon zapewni jego dobre ułożenie względem soczewek i wygodny dostęp do złącz. Co więcej przedni panel gogli jest przezroczysty, co umożliwiać będzie korzystanie z aplikacji wykorzystujących aparat w telefonie.

Zestaw oferuje wsparcie dla filmów 3D, wygodny pasek na głowę i otwory wentylacyjne, a dodatkowo umożliwia łatwą wymianę pianki ochronnej.

 

Producent obiecuje, że gogle będą współpracować z ponad 1000 aplikacji znajdujących się obecnie w sklepach Google Play i iTunes App Store.

Za gogle Zeiss VR One Plus na polskim rynku zapłacimy 499 zł brutto.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vrone.us.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)