Nowe uniwersalne gogle Zeiss VR One Plus obsłużą każdy rodzaj smartfona

0
Maciej Luśtyk
15 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś nikt już chyba nie ma wątpliwości, że technologia VR w ciągu najbliższych lat będzie motorem napędowym rynku rozrywki. Inwestuje w nią coraz więcej firm, a swoje nowe uniwersalne gogle VR One Plus właśnie zaprezentowała firma Zeiss.

Filmy i fotografie sferyczne to ostatnimi czasy jeden z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się trendów na rynku. Co kilka tygodni producenci pokazują nowe kamerki 360°, a coraz więcej firm wprowadza swoje własne gogle pozwalające na zagłębienie się w wirtualnej rzeczywistości. Rok temu naprzeciw potrzebom zwykłych konsumentów wyszedł Samsung, na jesieni pojawić ma się dedykowana platforma Google, a teraz swój nowy zestaw zaprezentował Zeiss.

Zeiss VR One Plus to gogle, które wyróżniać ma uniwersalność. Obsłużą zarówno smartfony Apple, jak i urządzenia działające pod systemem Android, o rozmiarach od 4,7 do 5,5 cali. Dzięki specjalnym soczewkom użytkownik nie będzie musiał samodzielnie dokonywać regulacji odległości  szkieł, a z urządzenia będą też mogły wygodnie korzystać osoby noszące okulary.

Specjalny adapter na telefon zapewni jego dobre ułożenie względem soczewek i wygodny dostęp do złącz. Co więcej przedni panel gogli jest przezroczysty, co umożliwiać będzie korzystanie z aplikacji wykorzystujących aparat w telefonie.

Zestaw oferuje wsparcie dla filmów 3D, wygodny pasek na głowę i otwory wentylacyjne, a dodatkowo umożliwia łatwą wymianę pianki ochronnej.

 

Producent obiecuje, że gogle będą współpracować z ponad 1000 aplikacji znajdujących się obecnie w sklepach Google Play i iTunes App Store.

Za gogle Zeiss VR One Plus na polskim rynku zapłacimy 499 zł brutto.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vrone.us.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)