Pierwsze transmisje VR z kosmosu już w przyszłym roku

0
Michał Chrzanowski
12 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

SpaceVR to firma, która postawiła przed sobą śmiały cel - chce wystrzelić w kosmos kamery VR oraz udostępnić z nich obraz po to, by każdy na Ziemi mógł poczuć się jak astronauta na orbicie naszej planety.

No może nie każdy. Sferyczny obraz 360° z kosmosu byłby transmitowany na serwer SpaceVR, a dostęp do niego mieliby oczywiście subskrybenci usługi. Firma pokonała już milowy krok w kierunku realizacji założonego celu. Podpisała umowę z przedsiębiorstwem NanoRacks i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć pierwsze nagrania VR z kosmosu.

 

 

W przestrzeni kosmicznej ma znaleźć się satelita Overview 1, na którym pokładzie będą umieszczone dwie ultraszerokokątne kamery rejestrujące obraz w jakości 4K. Nagrania z obu modułów będą łączone w jeden sferyczny obraz 360°, który będzie można zobaczyć na popularnych urządzeniach służących do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości. Overview 1 ma być częścią misji SpaceX CRS-12, którą zaplanowano na 2017 rok. W momencie, gdy satelita ustabilizuje odpowiednią wysokość, SpaceVR rozpocznie nadawanie obrazu.

Jak zapewniają przedstawiciele SpaceVR, „Ziemia to dopiero początek“. W planach firmy jest umieszczenie w układzie słonecznym znacznie więcej kamer VR. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie na stronie www.spacevr.co.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły