Pierwsze transmisje VR z kosmosu już w przyszłym roku

Autor: Michał Chrzanowski

12 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

SpaceVR to firma, która postawiła przed sobą śmiały cel - chce wystrzelić w kosmos kamery VR oraz udostępnić z nich obraz po to, by każdy na Ziemi mógł poczuć się jak astronauta na orbicie naszej planety.

No może nie każdy. Sferyczny obraz 360° z kosmosu byłby transmitowany na serwer SpaceVR, a dostęp do niego mieliby oczywiście subskrybenci usługi. Firma pokonała już milowy krok w kierunku realizacji założonego celu. Podpisała umowę z przedsiębiorstwem NanoRacks i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć pierwsze nagrania VR z kosmosu.

 

 

W przestrzeni kosmicznej ma znaleźć się satelita Overview 1, na którym pokładzie będą umieszczone dwie ultraszerokokątne kamery rejestrujące obraz w jakości 4K. Nagrania z obu modułów będą łączone w jeden sferyczny obraz 360°, który będzie można zobaczyć na popularnych urządzeniach służących do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości. Overview 1 ma być częścią misji SpaceX CRS-12, którą zaplanowano na 2017 rok. W momencie, gdy satelita ustabilizuje odpowiednią wysokość, SpaceVR rozpocznie nadawanie obrazu.

Jak zapewniają przedstawiciele SpaceVR, „Ziemia to dopiero początek“. W planach firmy jest umieszczenie w układzie słonecznym znacznie więcej kamer VR. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie na stronie www.spacevr.co.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Niedawne zmiany regulaminu usług Adobe spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. Pod naporem złego PR-u, producent wycofuje się z nich rakiem i obiecuje wiekszą przejrzystość. To...
7
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Dystrybutor marek Irix, Quadralite, Godox, Hoya oraz Tokina zaprasza na drugą edycję Festiwalu Fotoforma. Na odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty, możliwość przetestowania sprzętu...
1
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
Powiązane artykuły