Pierwsze transmisje VR z kosmosu już w przyszłym roku

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

SpaceVR to firma, która postawiła przed sobą śmiały cel - chce wystrzelić w kosmos kamery VR oraz udostępnić z nich obraz po to, by każdy na Ziemi mógł poczuć się jak astronauta na orbicie naszej planety.

No może nie każdy. Sferyczny obraz 360° z kosmosu byłby transmitowany na serwer SpaceVR, a dostęp do niego mieliby oczywiście subskrybenci usługi. Firma pokonała już milowy krok w kierunku realizacji założonego celu. Podpisała umowę z przedsiębiorstwem NanoRacks i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć pierwsze nagrania VR z kosmosu.

 

 

W przestrzeni kosmicznej ma znaleźć się satelita Overview 1, na którym pokładzie będą umieszczone dwie ultraszerokokątne kamery rejestrujące obraz w jakości 4K. Nagrania z obu modułów będą łączone w jeden sferyczny obraz 360°, który będzie można zobaczyć na popularnych urządzeniach służących do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości. Overview 1 ma być częścią misji SpaceX CRS-12, którą zaplanowano na 2017 rok. W momencie, gdy satelita ustabilizuje odpowiednią wysokość, SpaceVR rozpocznie nadawanie obrazu.

Jak zapewniają przedstawiciele SpaceVR, „Ziemia to dopiero początek“. W planach firmy jest umieszczenie w układzie słonecznym znacznie więcej kamer VR. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie na stronie www.spacevr.co.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Idea Content Authenticity Initiative jest prosta, jej wdrożenie może okazać się jednak dużo trudniejsze niż chciałoby Adobe.
1
0
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
  Od ponad pół roku branża ślubna przeżywa kryzys, z którego będzie dźwigać się jeszcze długo po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej....
13
3
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
Ostatnia aukcja w Desa Unicum przyniosła nowy rekord na polskim rynku fotografii kolekcjonerskiej. Zdjęcie „Afghan Girl” zlicytowane zostało za rekordową sumę niemal...
22
1
Powiązane artykuły