Pierwsze transmisje VR z kosmosu już w przyszłym roku

0
Michał Chrzanowski
12 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

SpaceVR to firma, która postawiła przed sobą śmiały cel - chce wystrzelić w kosmos kamery VR oraz udostępnić z nich obraz po to, by każdy na Ziemi mógł poczuć się jak astronauta na orbicie naszej planety.

No może nie każdy. Sferyczny obraz 360° z kosmosu byłby transmitowany na serwer SpaceVR, a dostęp do niego mieliby oczywiście subskrybenci usługi. Firma pokonała już milowy krok w kierunku realizacji założonego celu. Podpisała umowę z przedsiębiorstwem NanoRacks i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć pierwsze nagrania VR z kosmosu.

 

 

W przestrzeni kosmicznej ma znaleźć się satelita Overview 1, na którym pokładzie będą umieszczone dwie ultraszerokokątne kamery rejestrujące obraz w jakości 4K. Nagrania z obu modułów będą łączone w jeden sferyczny obraz 360°, który będzie można zobaczyć na popularnych urządzeniach służących do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości. Overview 1 ma być częścią misji SpaceX CRS-12, którą zaplanowano na 2017 rok. W momencie, gdy satelita ustabilizuje odpowiednią wysokość, SpaceVR rozpocznie nadawanie obrazu.

Jak zapewniają przedstawiciele SpaceVR, „Ziemia to dopiero początek“. W planach firmy jest umieszczenie w układzie słonecznym znacznie więcej kamer VR. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie na stronie www.spacevr.co.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rekord Guinnessa pobity - oto najmniejsza matryca na świecie
Rekord Guinnessa pobity - oto najmniejsza matryca na świecie
Firma OmniVision wprowadziła na rynek specjalistyczny sensor o wymiarach zaledwie 0,575mm x 0,575mm, który umożliwić ma lekarzom badanie nawet najwęższych naczyń...
13
0
Przewozisz filmy samolotem? Uważaj na nowe skanery bagażu podręcznego
Przewozisz filmy samolotem? Uważaj na nowe skanery bagażu podręcznego
Nie od dziś wiadomo, że niewywołanych filmów nie należy nadawać w bagażu rejestrowanym. Teraz jednak problemem dla fanów analoga może być także kontrola bagażu...
16
0
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Powiązane artykuły