kosmos

Wszystkie artykuły z tagiem: "kosmos" w serwisie fotopolis.pl:
Obiektyw Irix poleci dziś w kosmos wraz z pierwszym polskim satelitą obserwacyjnym
Już wiemy co stało za tajemniczą zapowiedzią marki Irix. Trzeba przyznać, że tego chyba nikt się nie spodziewał. Firma właśnie otworzyła zupełnie nowy rozdział w swojej historii i ma zamiar sięgnąć gwiazd.
17 Kwi 2019
Redakcja Fotopolis
0
Oto pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury
Raczej nie wygra World Press Photo, ale jego wykonanie wymagało nie lada starań.
11 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
1
Pierwsze transmisje VR z kosmosu już w przyszłym roku
SpaceVR to firma, która postawiła przed sobą śmiały cel - chce wystrzelić w kosmos kamery VR oraz udostępnić z nich obraz po to, by każdy na Ziemi mógł poczuć się jak astronauta na orbicie naszej planety.
12 Sie 2016
Michał Chrzanowski
0
Teleobiektyw Zeiss używany przez załogę Apollo 15 idzie pod młotek
Misja Apollo 15 była fotograficzną podróżą na Srebrny Glob - jednym z głównych zadań astronautów było dostarczenie jak największej ilości różnorodnych zdjęć. Część tej historii, teleobiektyw Zeiss Tele-Tessar 500 mm f/8, będzie niebawem można nabyć na aukcji.
1 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
0
Nasza planeta na piętnastu kosmicznych zdjęciach
Od Himalajów, poprzez Saharę, a na Hawajach skończywszy - zobaczcie te wszystkie wspaniałe miejsca na wyjątkowych fotografiach wykonanych z kosmosu. NASA opublikowała piętnaście najlepszych zdjęć 2015 roku, które ukazują naszą planetę z zupełnie innej perspektywy.
18 Sty 2016
Michał Chrzanowski
0
Czy 116 zdjęć to wystarczająco, by opisać ludzkość?
Czy niewiele ponad 100 zdjęć wystarczy by obca cywilizacja mogła zrozumieć kim jesteśmy? Taką próbę podjęła NASA w 1977 roku, wysyłając w kosmos sondy Voyager. Czy przez prawie 40 lat zdjęcia się nie zdezaktualizowały? Zobaczcie sami.
13 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Technologia stojąca za fotografiami Plutona
Ostatnio w internecie popularnym tematem były zdjęcia Plutona wykonane przez sondę New Horizons, które oferują najbardziej szczegółowy obraz powierzchni planety jaki do tej pory uzyskano. Portal dpreview.com opublikował ciekawy artykuł, opisujący technologię stojącą za tymi zdjęciami.
22 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Fotograficzne archiwum misji Apollo w Internecie
Amerykańska agencja NASA udostępniła tysiące archiwalnych zdjęć z misji Apollo. Materiał obejmuje wszystkie etapy: trening astronautów, przygotowania techniczne do misji, moment startu, lot oraz powrót. Większość fotografii jest dostępna w wysokiej rozdzielczości.
22 Lip 2013
Michal Grzegorczyk
0
Kosmiczna instrukcja obsługi Hasselblada 500 EL/M
Hasselblad był przez lata związany z amerykańskimi wyprawami w Kosmos. Średnioformatowe lustrzanki tej firmy dokumentowały pierwszy pobyt na Księżyc, a później były na wyposażeniu wielu kolejnych misji. Miłośnicy astronautyki i fotografii z pewnością zainteresuje "kosmiczna" instrukcja obsługi Hasselblada 500 EL/M udostępniona niedawno na stronie tego producenta.
14 Wrz 2011
Michal Grzegorczyk
0
Lustrzanki Nikona w kosmosie
Czym różnią się aparaty latające w kosmos od ich cywilnych odpowiedników? Serwis popphoto.com przepytał agencję NASA i poznał kilka ciekawostek związanych z podróżami sprzętu na okołoziemską orbitę.
2 Sie 2011
Michal Grzegorczyk
0