Nasza planeta na piętnastu kosmicznych zdjęciach

Od Himalajów, poprzez Saharę, a na Hawajach skończywszy - zobaczcie te wszystkie wspaniałe miejsca na wyjątkowych fotografiach wykonanych z kosmosu. NASA opublikowała piętnaście najlepszych zdjęć 2015 roku, które ukazują naszą planetę z zupełnie innej perspektywy.

0
Michał Chrzanowski
18 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Bez wątpienia miniony 2015 rok był wypełniony pięknymi i ponadczasowymi kadrami, zwłaszcza tymi, które zostały wykonane w kosmicznych przestworzach przez załogę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Niemal co miesiąc na różnego rodzaju tematycznych portalach lub platformach fotograficznych mogliśmy podziwiać zdjęcia wykonane na orbicie Ziemi, które ukazywały naszą planetę z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki zespołowi Johnson Space Center’s Earth Observations, którzy zadali sobie nie lada trud podczas katalogowania i wyboru setek tysięcy zdjęć, możemy zobaczyć piętnaście najpiękniejszych fotografii wykonanych przez astronautów w 2015 roku.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Nie jest to pierwsza kosmiczna galeria tego typ, która została udostępniona szerszej publiczności przez NASA. Warto wspomnieć chociażby o pięknych trójwymiarowych zdjęciach, które ukazują naszą planetę w nocnej odsłonie czy o blisko 8500 fotografiach z programu Apollo zamieszczonych w projekcie The Project Apollo Archive lub dynamicznych obrazach eksplozji rakiety Orbital ATK Antares.

Więcej ciekawych zdjęć z kosmicznych przestworzy możecie znaleźć na stronie www.nasa.gov lub oficjalnym profilu NASA w platformie Flickr.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
106
1
Powiązane artykuły