ZEISS Vario-Sonnar T* 16–35 mm F2,8 ZA SSM II

0
Maciej Luśtyk
23 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Drugi z zaprezentowanych dzisiaj obiektywów z mocowaniem Sony A to szerokokątny zoom ZEISS Vario-Sonnar T* 16–35 mm F2,8 ZA SSM II. Obiektyw też posiada uszczelniony korpus, usprawniony autofokus i gwarantuje doskonałą jakość obrazu.
Układ optyczny obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T* 16–35 mm F2,8 ZA SSM II prezentuje się bardzo podobnie jak w przypadku drugiego z zaprezentowanych dzisiaj szkieł. Tutaj też znajdziemy 17 elementów w 13 grupach i dwa elementy o obniżonej dyspersji. Jedyna różnica to dwie soczewki asferyczne zamiast trzech. Znajdziemy tu 2 elementy ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co w połączeniu ze specjalną powłoką redukującą powstawanie odbić i flar zapewnia doskonałą jakość obrazu. Obiektyw pozwala na ostrzenie od 28 cm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Obiektywy posiadają stałą jasność f/2,8 w całym zakresie ogniskowych, a dzięki 9-listkowej przysłonie uzyskamy plastyczne rozmycie. Tak jak drugi z zaprezentowanych dzisiaj modeli, Vario-Sonnar T* 16–35 mm otrzymał usprawniony, ultradzwiękowy silnik autofokusa SSM, który według zapewnień producenta pozwalać ma na 4-krotnie szybsze śledzenie obiektów niż w przypadku wcześniejszych obiektywów z serii. Ponadto korpus obiektywu został uszczelniony, dzięki czemu szkło będzie odporny na pył i wilgoć. Obiektyw wyposażono gwint filtra o średnicy 77 mm.

Obiektyw dostępny jest już w przedsprzedaży za pośrednictwem strony sony.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
21
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły