Wysokiej jakości filmy w zwolnionym tempie z twojego smartfona? Już niedługo będzie to możliwe

0
Maciej Luśtyk
13 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Kalifornijski producent matryc do smartfonów i kamerek sportowych, Omnivision Technologies pokazał nowy sensor, który przenieść ma filmowanie smartfonem na wyższy poziom. Między innymi otrzymamy możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów w zwolnionym tempie.
Nowa 16-megapikselowa matryca Omnivision QV–16860 zbudowana w technologii PureCel Plus-S ma otworzyć użytkownikom urządzeń mobilnych nowe perspektywy. Sensor umożliwi wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 4608 x 3456 pikseli z prędkością 45 kl./s. W trybie filmowym natomiast będzie pozwalać na rejestrację obrazu w maksymalnych jakościach 4K i 2K z prędkością 60 kl./s, jeśli jednak zredukujemy rozdzielczość do Full HD 1080p, będziemy w stanie wyciągnać aż 120 kl./s, co umożliwi nagrywanie wysokiej jakości filmów w zwolnionym tempie. Matryca ma także oferować o 33% procent lepsze wyniki od swoich poprzedników, podczas pracy w słabym świetle, a to za sprawą zwiększenia wielkości pikseli z 1,2 do 1,3 Mikrona.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Oprócz tego, nowe dziecko kalifornijskiego producenta charakteryzować ma się szerokim zakresem dynamicznym oraz umożliwiać zapis 10-bitowych RAW-ów, a do tego zużywać do 40% mniej energii niż analogiczne konstrukcje. Sensor pojawi się na rynku pod koniec tego roku i mimo że jeszcze nie znane jest jego dokładne zastosowanie, najprawdopodobniej zobaczymy go w najnowszych smartfonach i kamerkach sportowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ovt.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
99
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)