Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wysokiej jakości filmy w zwolnionym tempie z twojego smartfona? Już niedługo będzie to możliwe

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Kalifornijski producent matryc do smartfonów i kamerek sportowych, Omnivision Technologies pokazał nowy sensor, który przenieść ma filmowanie smartfonem na wyższy poziom. Między innymi otrzymamy możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów w zwolnionym tempie.

Nowa 16-megapikselowa matryca Omnivision QV–16860 zbudowana w technologii PureCel Plus-S ma otworzyć użytkownikom urządzeń mobilnych nowe perspektywy. Sensor umożliwi wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 4608 x 3456 pikseli z prędkością 45 kl./s. W trybie filmowym natomiast będzie pozwalać na rejestrację obrazu w maksymalnych jakościach 4K i 2K z prędkością 60 kl./s, jeśli jednak zredukujemy rozdzielczość do Full HD 1080p, będziemy w stanie wyciągnać aż 120 kl./s, co umożliwi nagrywanie wysokiej jakości filmów w zwolnionym tempie. Matryca ma także oferować o 33% procent lepsze wyniki od swoich poprzedników, podczas pracy w słabym świetle, a to za sprawą zwiększenia wielkości pikseli z 1,2 do 1,3 Mikrona.

Oprócz tego, nowe dziecko kalifornijskiego producenta charakteryzować ma się szerokim zakresem dynamicznym oraz umożliwiać zapis 10-bitowych RAW-ów, a do tego zużywać do 40% mniej energii niż analogiczne konstrukcje. Sensor pojawi się na rynku pod koniec tego roku i mimo że jeszcze nie znane jest jego dokładne zastosowanie, najprawdopodobniej zobaczymy go w najnowszych smartfonach i kamerkach sportowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ovt.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)