Piksele wielkości 1 mikrometra w nowych matrycach Samsunga do urządzeń mobilnych

0
Maciej Luśtyk
29 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Samsung poinformował o uruchomieniu produkcji pierwszej na rynku, przeznaczonej do urządzeń mobilnych 16-megapikselowej matrycy CMOS, w której pojedynczy piksel ma wielkość 1 mikrometra.
Dzięki zastosowaniu nowej 16‑megapikselowej matrycy S5K3P3 zbudowanej z pikseli o wielkości 1 mikrometra, wysokość całego modułu udało się zmniejszyć o 20 procent w porównaniu do modułów obecnych, wyposażonych w matrycę 16 MP z pikselami o wielkości 1,12 μm. Pozwoli to zaprojektować jeszcze smuklejsze urządzenia mobilne z obiektywem minimalnie wystającym poza obudowę, bez uszczerbku na jakości zdjęcia.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

W produkcji nowej matrycy producent zastosował opracowaną przez siebie technologię ISOCELL, która ogranicza zjawisko przenikania kolorów między sąsiednimi pikselami. Zwiększa to czułość świetlną i pozwala skutecznie kontrolować zbieranie fotonów, a tym samym podnosi wydajność 1‑mikrometrowych pikseli.

Według Samsunga nowa matryca otwiera przed producentami zupełnie nowe możliwości w zakresie wzornictwa urządzeń. Poczekamy, zobaczymy.

Wiecej informacji znajdziecie na stronie samsungmedia.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
0
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
94
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)