Piksele wielkości 1 mikrometra w nowych matrycach Samsunga do urządzeń mobilnych

0
Maciej Luśtyk
29 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Samsung poinformował o uruchomieniu produkcji pierwszej na rynku, przeznaczonej do urządzeń mobilnych 16-megapikselowej matrycy CMOS, w której pojedynczy piksel ma wielkość 1 mikrometra.

Dzięki zastosowaniu nowej 16‑megapikselowej matrycy S5K3P3 zbudowanej z pikseli o wielkości 1 mikrometra, wysokość całego modułu udało się zmniejszyć o 20 procent w porównaniu do modułów obecnych, wyposażonych w matrycę 16 MP z pikselami o wielkości 1,12 μm. Pozwoli to zaprojektować jeszcze smuklejsze urządzenia mobilne z obiektywem minimalnie wystającym poza obudowę, bez uszczerbku na jakości zdjęcia.

W produkcji nowej matrycy producent zastosował opracowaną przez siebie technologię ISOCELL, która ogranicza zjawisko przenikania kolorów między sąsiednimi pikselami. Zwiększa to czułość świetlną i pozwala skutecznie kontrolować zbieranie fotonów, a tym samym podnosi wydajność 1‑mikrometrowych pikseli.

Według Samsunga nowa matryca otwiera przed producentami zupełnie nowe możliwości w zakresie wzornictwa urządzeń. Poczekamy, zobaczymy.

Wiecej informacji znajdziecie na stronie samsungmedia.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)