Xencelabs Pen Display 16 - tablet z ekranem 4K OLED

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Xencelabs prezentuje swój najnowszy ekran piórkowy Pen Display 16. Wyposażony 10-bitowy ekran 4K w technologii OLED i oferowany w przyzwoitej cenie będzie bardzo atrakcyjną alternatywą dla najnowszego tabletu Wacoma.

Raptem kilka dni temu informowaliśmy Was o pierwszym tablecie graficznym z ekranem OLED, zaprezentowanym przez firmę Wacom, a już dzisiaj pojawia się dla niego bardzo interesujący konkurent marki Xencelabs (notabene założonej przez byłych pracowników Wacoma).

Xencelabs Pen Display Pro 16 ma być bardziej przystępną i mniejszą alternatywa dla modelu Pen Display 24, a zarazem idealnym wyborem dla wymagających fotografów i grafików, którzy mają potrzebę przemieszczania się ze swoim sprzętem.

Xencelabs Pen Display Pro 16 - wzorowy ekran i duża funkcjonalność

Nowy tablet wyposażono w imponujący 10-bitowy ekran 4K w technologii OLED, który poza doskonałą kontrastem (100000:1) i wzorowym odwzorowaniem czerni może pochwalić się także bardzo dobrą reprodukcją koloru (Adobe RGB 98%, P3-D65 98%, sRGB 99%, REC 709 99%, REC 2020 82%). W zależności od tego czy będziemy zasilać go przez kabel USB-C z komputera czy też za pomocą dedykowanej ładowarki, zaoferują nam maksymalną jasność 170 lub 300 nitów (czyli podobnie jak pokazany niedawno model Wacom MoveLink). Tablet jest też całkiem smukły (410 x 260 x 12 mm) i lekki (1,2 kg), co pozwoli bez problemu zapakować go do plecaka i ruszyć do biura.

Równie dobrze prezentuje się piórko, a właściwie dwa piórka, bo w razem tabletem otrzymujemy zarówno standardowy grubszy rysik z trzema przyciskami funkcyjnymi, jak i cieńszy rysik Thin Pen do bardziej precyzyjnej pracy. Obsługują one 8192 poziomy nacisku, pochylenie do 60 stopni i oferują „rozdzielczość” 5080 lpi. Jak wszystkie współczesne rozwiązania nie wymaga też stosowania baterii i są wyposażone w „gumkę”.

Tablet Xencelabs Pen Display Pro 16 jest także kompatybilny z opcjonalnymi podpórkami oraz kontrolerem Quick Keys, który pozwala na przypisanie do 40 skrótów klawiaturowych dla każdej aplikacji. Obydwa te akcesoria dołączane są do zestawu Bundle.

Cena i dostępność

Najciekawiej prezentuje się chyba jednak cena urządzenia. Podstawowy zestaw Essential, zawierającym tablet Xencelabs Pen Display Pro 16, piórka, 10 wymiennych wkładów i kabel USB-C wyceniono na 999 dolarów (ok. 3900 zł). Za zestaw Bundle, który zawiera dodatkowo ładowarkę 30W, hub ze złączami HDMI i DisplayPort, podstawkę, kontroler Quick Keys i etui na piórka zapłacimy z kolei 1249 dolarów (ok. 4900 zł).

Dla porównania, 13-calowy Wacom MoveLink z ekranem Full HD wyceniono na 850 euro (ok. 3650 zł).

Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie nowy tablet Xencelabs pojawi się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie xencelabs.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły