Wacom Movink - pierwszy ekran piórkowy OLED

Autor: Maciej Luśtyk

29 Kwiecień 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Wacom prezentuje pierwszy tablet graficzny z ekranem OLED, który zarazem jest najcieńszym i najlżejszym tego typu urządzeniem na rynku.

Ekrany piórkowe lub też tablety graficzne wyposażone w ekrany są już nami pewien czas. Producent chce jednak przenieść wygodę tego rozwiązania na wyższy poziom prezentując nową rodzinę urządzeń, wyposażonych w ekrany OLED - Wacom Movink.

Wacom Movink 13 obiecuje specyfikację rodem z profesjonalnego monitora graficznego

Pierwszy tablet z serii charakteryzuje się przekątną 13,3” cala i oferuje 10-bitowy panel o rozdzielczość Full HD oraz 100-procentowym pokrycie gamutu DCI-P3 i 95-procentowym kryciu przestrzeni Adobe RGB. Do tego imponujący kontrast 100 000:1, współczynnik Delta E < 2, superkrótki czas reakcji na poziomie 0,2 ms i idealne odwzorowanie czerni, charakterystyczne dla ekranów OLED. Ekran obsługuje też dotyk i pokryty jest wzmocnionym szkłem Gorilla Glass, a użytkownicy otrzymują dwa konfigurowalne przycisku funkcyjne, które ułatwią organizację pracy.

Wacom Movink współpracuje z najnowszym piórkiem Wacom Pro Pen 3, które zapewniać ma identyczny komfort pracy jak w przypadku profesjonalnej linii tabletów Wacom Cintiq Pro, rozpoznając 8192 poziomów nacisku i przechylenia do 60 stopni. Pióro posiada smukłą końcówkę i wąski, wtykany wkład z włókna węglowego, który zapewnia lepszą widoczność i w mniejszym stopniu zasłania ekran. Oferuje też trzy zapasowe wkłady umieszczone w specjalnym schowku wewnątrz pióra.

Ekran piórkowy Wacom Movink jest też według producenta najlżejszym i najcieńszym urządzeniem tego typu na rynku - waży 420 g i mierzy raptem 4 mm w najcieńszym miejscu, dzięki czemu będzie wygodny w transporcie.

Największym minusem jest fakt, że ekran musi być podłączony do komputera za pomocą kabla, ale dla osób przyzwyczajonych do pracy z tabletami nie będzie to zaskoczeniem. Pewnym pocieszeniem będzie fak, że Movink obsługuje ładowanie przez USB-C (min. 15 W) i w przypadku takiego połączenia nie będzie wymagał osobnego zasilania.

Cena i dostępność

Wacom Movink 13 debiutuje w cenie 850 euro, czyli ok. 3670 zł.

Więcej informacji oraz pełna specyfikacja techniczna dostępne są na stronie wacom.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ wprowadza 24-calowy monitor graficzny, który spodoba się osobom szukających zaawansowanych rozwiązań w stosunkowo niskiej cenie. Ekran oferuje rozdzielczość 2K, blisko...
5
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)