Wacom Cintiq Pro 27 - duży 10-bitowy ekran 4K i personalizowane piórko

Autor: Maciej Luśtyk

30 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wacom prezentuje najnowszego reprezentanta serii ekranów piórkowych Cintiq. Model Cintiq Pro 27 stawia przede wszystkim na wygodę, oferując nowy system odchylania w dowolnej osi i możliwość personalizowania grubości, wagi oraz środka ciężkości piórka.

Monitor graficzny i tablet to narzędzia, bez których wielu nie wyobraża sobie obróbki. A gdyby tak obydwa te urządzenia połączyć w jedno? Właśnie to chce nam zaoferować najnowszy ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27.

Wacom Cintiq Pro 27 stawia na jakość i kulturę pracy

Najnowszy przybytek w ofercie Wacoma oferuje nam duży, fabrycznie skalibrowany 27-calowy ekran 4K o rozdzielczości z 10-bitową głębią kolorów, odświeżaniem na poziomie 120 Hz i 99-procentowym pokryciem gamutu Adobe RGB i 98-procentowym kryciem przestrzeni DCI-P3.

Ekran oferuje także wsparcie dla funkcji dotykowych, w tym rozpoznawania gestów, co pozwoli np. wygodnie skalować lub obracać obraz czy też kontrolować poszczególne suwaki w aplikacjach do edycji. W razie czego, dotyk możemy też zupełnie wyłączyć, a na ekranie znajdziemy też 8 wbudowanych przycisków ExpressKeys (po 4 z każdej strony tabletu) do których przypiszemy ulubione skróty klawiaturowe.

Nowy Wacom Cintiq Pro 27 to także zaawansowane piórko z 8192 poziomami nacisku, które może personalizować. Użytkownicy mogą teraz zmieniać masę, rozmiar korpusu i położenie środka ciężkości pióra dzięki dołączonym do niego wymiennym elementom. Jak wszystkie najnowsze piórka producenta, nie wymaga ono ładowania, a dodatkowo oferuje 3 przyciski funkcyjne. Producent obiecuje też, że piórko lepiej rozpoznaje teraz kąt nachylenia.

Tablet oferuje także nową, kompatybilną ze standardem VESA podstawkę, pozwalającą na obracanie i pochylanie tabletu w dowolnym kierunku tak, aby praca była wygodna niezależnie od tego jak i gdzie pracujemy. Tablet pozwala też na mocowanie dodatkowych modułów, jak podstawka na klawiaturę czy uchwyt na piórko.

Cena i dostępność

Jak można się było spodziewać, Wacom Cintiq Pro 27 nie jest tanim sprzętem. W zestawie z podstawką nowy model kosztuje 4450 euro czyli bagatela 21 500 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wacom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Loupedeck Live S - prosty streaming i tworzenie treści
Loupedeck Live S - prosty streaming i tworzenie treści
Strumieniuj swoje najlepsze treści, łącz się z publiką, bez wysiłku dostosuj dźwięk i zarządzaj codziennymi zadaniami związanymi z produktywnością za pomocą jednego prostego i łatwego w użyciu...
6
Rode VideoMicro II - lepszy dźwięk, tak samo miniaturowa forma
Rode VideoMicro II - lepszy dźwięk, tak samo miniaturowa forma
7 lat po premierze pierwowzoru, Rode aktualizuje jeden ze swoich najmniejszych mikrofonów. Model VideoMicro II oferuje nowy system zawieszenia i przeprojektowaną...
6
Od kieszonkowych oświetlaczy po głowice plenerowe - nowe lampy LED w ofercie Fomei
Od kieszonkowych oświetlaczy po głowice plenerowe - nowe lampy LED w ofercie Fomei
Katalog oświetlenia LED-owego Fomei powiększył się o 3 nowe ciekawe modele. Fomei LED 52D i 23D to wszechstronne, niewielkie panele oświetleniowe. Z kolei Fomei LED...
6
Powiązane artykuły