Wacom Cintiq Pro 27 - duży 10-bitowy ekran 4K i personalizowane piórko

Autor: Maciej Luśtyk

30 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wacom prezentuje najnowszego reprezentanta serii ekranów piórkowych Cintiq. Model Cintiq Pro 27 stawia przede wszystkim na wygodę, oferując nowy system odchylania w dowolnej osi i możliwość personalizowania grubości, wagi oraz środka ciężkości piórka.

Monitor graficzny i tablet to narzędzia, bez których wielu nie wyobraża sobie obróbki. A gdyby tak obydwa te urządzenia połączyć w jedno? Właśnie to chce nam zaoferować najnowszy ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27.

Wacom Cintiq Pro 27 stawia na jakość i kulturę pracy

Najnowszy przybytek w ofercie Wacoma oferuje nam duży, fabrycznie skalibrowany 27-calowy ekran 4K o rozdzielczości z 10-bitową głębią kolorów, odświeżaniem na poziomie 120 Hz i 99-procentowym pokryciem gamutu Adobe RGB i 98-procentowym kryciem przestrzeni DCI-P3.

Ekran oferuje także wsparcie dla funkcji dotykowych, w tym rozpoznawania gestów, co pozwoli np. wygodnie skalować lub obracać obraz czy też kontrolować poszczególne suwaki w aplikacjach do edycji. W razie czego, dotyk możemy też zupełnie wyłączyć, a na ekranie znajdziemy też 8 wbudowanych przycisków ExpressKeys (po 4 z każdej strony tabletu) do których przypiszemy ulubione skróty klawiaturowe.

Nowy Wacom Cintiq Pro 27 to także zaawansowane piórko z 8192 poziomami nacisku, które może personalizować. Użytkownicy mogą teraz zmieniać masę, rozmiar korpusu i położenie środka ciężkości pióra dzięki dołączonym do niego wymiennym elementom. Jak wszystkie najnowsze piórka producenta, nie wymaga ono ładowania, a dodatkowo oferuje 3 przyciski funkcyjne. Producent obiecuje też, że piórko lepiej rozpoznaje teraz kąt nachylenia.

Tablet oferuje także nową, kompatybilną ze standardem VESA podstawkę, pozwalającą na obracanie i pochylanie tabletu w dowolnym kierunku tak, aby praca była wygodna niezależnie od tego jak i gdzie pracujemy. Tablet pozwala też na mocowanie dodatkowych modułów, jak podstawka na klawiaturę czy uchwyt na piórko.

Cena i dostępność

Jak można się było spodziewać, Wacom Cintiq Pro 27 nie jest tanim sprzętem. W zestawie z podstawką nowy model kosztuje 4450 euro czyli bagatela 21 500 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wacom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)