Wacom Cintiq Pro 27 - duży 10-bitowy ekran 4K i personalizowane piórko

Autor: Maciej Luśtyk

30 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wacom prezentuje najnowszego reprezentanta serii ekranów piórkowych Cintiq. Model Cintiq Pro 27 stawia przede wszystkim na wygodę, oferując nowy system odchylania w dowolnej osi i możliwość personalizowania grubości, wagi oraz środka ciężkości piórka.

Monitor graficzny i tablet to narzędzia, bez których wielu nie wyobraża sobie obróbki. A gdyby tak obydwa te urządzenia połączyć w jedno? Właśnie to chce nam zaoferować najnowszy ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27.

Wacom Cintiq Pro 27 stawia na jakość i kulturę pracy

Najnowszy przybytek w ofercie Wacoma oferuje nam duży, fabrycznie skalibrowany 27-calowy ekran 4K o rozdzielczości z 10-bitową głębią kolorów, odświeżaniem na poziomie 120 Hz i 99-procentowym pokryciem gamutu Adobe RGB i 98-procentowym kryciem przestrzeni DCI-P3.

Ekran oferuje także wsparcie dla funkcji dotykowych, w tym rozpoznawania gestów, co pozwoli np. wygodnie skalować lub obracać obraz czy też kontrolować poszczególne suwaki w aplikacjach do edycji. W razie czego, dotyk możemy też zupełnie wyłączyć, a na ekranie znajdziemy też 8 wbudowanych przycisków ExpressKeys (po 4 z każdej strony tabletu) do których przypiszemy ulubione skróty klawiaturowe.

Nowy Wacom Cintiq Pro 27 to także zaawansowane piórko z 8192 poziomami nacisku, które może personalizować. Użytkownicy mogą teraz zmieniać masę, rozmiar korpusu i położenie środka ciężkości pióra dzięki dołączonym do niego wymiennym elementom. Jak wszystkie najnowsze piórka producenta, nie wymaga ono ładowania, a dodatkowo oferuje 3 przyciski funkcyjne. Producent obiecuje też, że piórko lepiej rozpoznaje teraz kąt nachylenia.

Tablet oferuje także nową, kompatybilną ze standardem VESA podstawkę, pozwalającą na obracanie i pochylanie tabletu w dowolnym kierunku tak, aby praca była wygodna niezależnie od tego jak i gdzie pracujemy. Tablet pozwala też na mocowanie dodatkowych modułów, jak podstawka na klawiaturę czy uchwyt na piórko.

Cena i dostępność

Jak można się było spodziewać, Wacom Cintiq Pro 27 nie jest tanim sprzętem. W zestawie z podstawką nowy model kosztuje 4450 euro czyli bagatela 21 500 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wacom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)