Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na solidną konkurencję dla modeli Wacom Cintiq Pro.

Xencelabs to stosunkowo młody gracz na rynku tabletów (firma powstałą w 2019 roku), ale fakt, że jego zespół budują w większości byli pracownicy Wacoma sprawił, że już pierwsze produkty były konstrukcjami dopracowanymi i cieszyły się dobrymi opiniami użytkowników. To zaostrzyło apetyt producenta i teraz firma prezentuje swój pierwszy profesjonalny tablet ekranowy.

Nowy tablet Xencelabs to tańsza i z dużym prawdopodobieństwem lepsza alternatywa dla ekranowych tabletów Wacoma. Nie oferuje jednak wsparcia dla funkcji dotykowych

Pen Display 24 Studio ma do zaoferowania 24-calowy ekran o rozdzielczości 4K, z 10-bitową głębią kolorystyczną, który może pochwalić się 99-pokryciem gamutu AdobeRGB i 93-procentowym kryciem przestrzeni DCI-P3 oraz maksymalną jasnością 330 cd/m2. Ekran otrzymał też certyfikat Pantone i Skintone Validated jego powierzchnia została pokryta powłokami antyodblaskowymi i zapobiegającymi brudzeniu się ekranu.

Pod względem parametrów reprodukcji obrazu, jest to więc jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku, a sam producent zapewnia, że nowy tablet zapewnia nam „studyjną” jakość wyświetlania. Niestety w odróżnieniu od najnowszych modeli Cintiq, nie jest to ekran dotykowy.

Nowy tablet Xencelabs wyróżnia też przemyślana budowa. Pen Display 24 Studio oferuje pochylaną podpórkę (sprzedawaną osobno), ale także jest kompatybilny z uchwytami w standardzie VESA. Mamy też odczepiany panel z 8 przyciskami funkcyjnym, które pozwolą nam zaprogramować w sumie do 40 skrótów dla każdej z aplikacji, a w zestawie otrzymujemy dwa różne precyzyjne piórka z 8192 poziomami nacisku, które wyczuwają już obciążenie na poziomie 3 g.

W końcu Xencelabs Pen Display 24 Studio działać ma też zupełnie bezgłośnie i pozwala na podłączenie do komputerów za pośrednictwem złącz HDMI i DisplayPort. Na pokładzie mamy też złącze USB-C.

Cena i dostępność

Jak można się spodziewać Xencelabs Pen Display 24 Studio nie należy do tanich urządzeń, ale i tak oferowany jest taniej niż konkurencyjny Wacom Cintiq Pro 24. Tablet wyceniony został na 1899 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 8200 zł.

Na polskim rynku, po uwzględnieniu podatków, należy spodziewać się ceny w okolicach 10 000 zł. Na razie jednak nie wiemy, kiedy nowy tablet pojawi się w naszych sklepach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie xencelabs.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
7
Powiązane artykuły