XP-Pen Artist Pro 16 - duży ekran, imponująca specyfikacja i świetna cena. Nowy ekran piórkowy dla zawodowców

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

XP-Pen od lat rozwija przystępne cenowo alternatywy dla tabletów graficznych marki Wacom. Najnowszy Artist Pro 16 to model kierowany do najbardziej wymagających użytkowników, który może pochwalić się świetnym ekranem i najczulszym piórkiem na rynku.

XP-Pen to japońska marka, która istnieje na rynku już prawie 20 lat i od samego początku stara się oferować jakościowe, przystępne cenowo alternatywy dla innych marek. Od paru lat firma atakuje jednak coraz wyższe segmenty, prezentując coraz bardziej zaawansowane tablety z ekranami i stając się bardziej widoczna na rynkach zachodnich. Zaprezentowany właśnie model XP-Pen Artist Pro 16 to prawdopodobnie najbardziej opłacany tablet tego typu na rynku.

XP-Pen Artist Pro 16, będąc najnowszym i najbardziej zaawansowanym modelem z serii Pro, za cel bierze sobie wymagających grafików, fotografów i retuszerów, którym ma do zaoferowania świetną specyfikację w bardzo przystępnej cenie.

Profesjonalny ekran i najbardziej czułe piórko na rynku

Otrzymujemy 16-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 px, który może pochwalić się 99-procentowym kryciem mamutów sRGB i DCI-P3 oraz 96-procentowym kryciem przestrzeni AdobeRGB, a także wysokim współczynnikiem odwzorowania barw Delta E < 2.2. Do tego oferuje wysoki kontrast 1200:1 i maksymalną jasność na poziomie 250 nitów. Tablet pozwala też na szybkie przełączanie się pomiędzy gamutami i oferuje wsparcie technologii Low Blue Light, która zadba o zdrowie naszych oczu.

XP-Pen Artist Pro 16 bryluje także w kwestii piórka, które oferując 16 000 poziomów nacisku jest jednocześnie najczulszym rysikiem na rynku. Piórko pozwala rysować i pisać pod maksymalnym kątem 60° i oferuje krótki czas reakcji na poziomie 90 ms. Wyposażone jest także w 2 przycisku funkcyjne i gumkę oraz wygodne etui z 8 zapasowymi rysikami.

Razem z tabletem otrzymujemy też kontroler z 10 przyciskami i pokrętłem funkcyjnym, które pozwolą na szybką i wygodną obsługę skrótów w programach graficznych, a komfort pracy poprawiać mają także wbudowane w tablet nóżki i podpórka na nadgarstek. Z komputerami połączymy go zaś wygodnie przy pomocy kabla USB-C.

W końcu, XP-Pen Artist Pro 16 po wyłączeniu ekranu może pracować także w trybie standardowego tabletu graficznego i wspomagać tradycyjną pracę z monitorem. Ma to być komfortowe szczególnie dlatego, że ekran pokryty jest warstwą imitującą wrażenie pisania na papierze.

XP-Pen Artist Pro 16 współpracuje z systemami Windows (wersja 7 lub wyższe), Mac OS (wersja 10.10 lub wyższe) Chrome OS (wersja 88 lub wyższe), a także z systemem Android.

Cena i dostępność

Najciekawiej przy tym wszystkim prezentuje się cena nowego urządzenia. XP-Pen Artist Pro 16 kosztuje raptem 539 dolarów, czyli ok 2200 zł.

Dokładnej polskiej ceny ani daty premiery jeszcze nie znamy, ale biorąc pod uwagę historię wcześniejszych tabletów XP Pen na naszym rynku, cena nie powinna znacznie różnić się od tej zachodniej. Oczywiście należy spodziewać się różnicy wynikającej z podatku VAT. Ostatecznie cena powinna oscylować na poziomie 2500-2700 zł.

Więcej informacji o nowym tablecie znajdziecie na stronie xp-pen.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
120 watów mocy, wysokie odwzorowanie kolorów i różne opcje zasilania. Godox informuje o premierze nowej lampy Godox ML100Bi.
10
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Powiązane artykuły