Xencelabs Pen Medium - tablet graficzny z zewnętrznym sterownikiem

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

26 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rynek tabletów do rysowania przyspieszył. Xencelabs wprowadza do sprzedaży swój pierwszy tablet graficzny z dwoma piórkami i niezależnym sterownikiem.

Kolejna firma postanowiła zająć się produkcją tabletów graficznych do rysowania i edycji zdjęć. Niedawno pisaliśmy o ciekawych modelach Veikk, które pojawiły się na naszym rynku. Teraz premierę ma tablet Xencelabs, który również jest konkurencją dla Wacoma.

Tablety Xencelabs mają być wolne od opóźnień w trakcie pracy. Poza tym ich unikalnym rozwiązaniem ma być niezależny sterownik Quick Keys - pilot z 8 przyciskami funkcyjnymi, pokrętłem i wyświetlaczem LED. Umożliwia skomponowanie 5 zestawów funkcji, czyli łącznie utworzenie 40 skrótów. Przeniesienie przycisków na osobny moduł powoduje, że sam tablet jest lżejszy, bardziej poręczny i zajmuje mniej miejsca.

W zestawie znajdują się również dwa różnej wielkości pióra, które oferują 8192 poziomy czułości na nacisk i rozpoznawanie nachylenia.

Ile kosztuje tablet Xencelabs?

Xencelabs Pen Tablet Medium kosztuje prawie 280 dolarów (ok. 1050 zł), a sprzedawany osobno sterownik Quick Keys niecałe 90 dolarów. Za zestaw zapłacimy 359 dolarów.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie tablet pojawi się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie xencelabs.com.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Surface Laptop 4 - laptopy od Microsoft teraz 70% szybsze
Surface Laptop 4 - laptopy od Microsoft teraz 70% szybsze
Nowa generacja smukłych laptopów Microsoft z serii Surface została przyspieszona. Dzięki nowym podzespołom edycja zdjęć może być nawet 70% szybsza.
3
0
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Też nie lubicie żonglować ładowarkami na dzień przed zleceniem? Nowa ładowarka Newella pozwoli wam szybko naładować dwie baterie do aparatu.
12
1
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do obiektywów filmowych
Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do...
Laowa wprowadza do sprzedaży interesujące konwertery dla filmowców. Dzięki pierwszemu uzyskasz kinowy format 2.35:1, drugi zamieni obiektyw Super35 w pełnoklatkowy.
0
0