Xencelabs Pen Medium - tablet graficzny z zewnętrznym sterownikiem

Autor: Krzysztof Mularczyk

26 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rynek tabletów do rysowania przyspieszył. Xencelabs wprowadza do sprzedaży swój pierwszy tablet graficzny z dwoma piórkami i niezależnym sterownikiem.

Kolejna firma postanowiła zająć się produkcją tabletów graficznych do rysowania i edycji zdjęć. Niedawno pisaliśmy o ciekawych modelach Veikk, które pojawiły się na naszym rynku. Teraz premierę ma tablet Xencelabs, który również jest konkurencją dla Wacoma.

Tablety Xencelabs mają być wolne od opóźnień w trakcie pracy. Poza tym ich unikalnym rozwiązaniem ma być niezależny sterownik Quick Keys - pilot z 8 przyciskami funkcyjnymi, pokrętłem i wyświetlaczem LED. Umożliwia skomponowanie 5 zestawów funkcji, czyli łącznie utworzenie 40 skrótów. Przeniesienie przycisków na osobny moduł powoduje, że sam tablet jest lżejszy, bardziej poręczny i zajmuje mniej miejsca.

W zestawie znajdują się również dwa różnej wielkości pióra, które oferują 8192 poziomy czułości na nacisk i rozpoznawanie nachylenia.

Ile kosztuje tablet Xencelabs?

Xencelabs Pen Tablet Medium kosztuje prawie 280 dolarów (ok. 1050 zł), a sprzedawany osobno sterownik Quick Keys niecałe 90 dolarów. Za zestaw zapłacimy 359 dolarów.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie tablet pojawi się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie xencelabs.com.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Na polskim rynku debiutuje najnowszy bezprzewodowy system transmisji dźwięku Saramonic Blink500 ProX B2R, który zaspokoić ma zapotrzebowania zarówno youtuberów, jak i bardziej...
1
DRoom - nowoczesny koreks, który nie wymaga ciemności
DRoom - nowoczesny koreks, który nie wymaga ciemności
Koreksy występują w różnych kształtach i kolorach, ale mają jedną wspólną wadę - wymagają, by ładować do nich film w kompletnej ciemności. Nowy projekt pozbywa się tego problemu i...
9
BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie
BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie
BenQ prezentuje kolejny niedrogi monitor graficzny 4K, który zaspokoić ma potrzeby mniej wymagających twórców grafiki, fotografii i filmów. Ekran oferują dużą rozdzielczość i przekątną...
6
Powiązane artykuły