Toshiba prezentuje prototyp aparatu do modułowego smartfona Google

0
Maciej Luśtyk
16 Luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Od pewnego czasu Google pracuje nad modułowym smartfonem. Przedsięwzięcie o nazwie Project Ara zakłada stworzenie telefonu umożliwiającego swobodną wymianę tworzących go komponentów. Toshiba pokazuje prototyp aparatu przeznaczonego do tego typu smartfona.
O planach powstania modułowego smartfona słyszymy już od pewnego czasu. Póki co najwięcej w tym temacie robi Google ze swoim przedsięwzięciem o nazwie Project Ara. Jedną z głównych problemów fotografowaniu za pomocą smartfonów jest niewielki rozmiar matrycy aparatu. Telefony modułowe pomogą ominąć te niedogodność i umożliwią podłączenie do urządzenia modułu o dowolnych parametrach. Google ma nadzieję, że to podejście odmieni rynek telefonów komórkowych. Program testów ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku w Puerto Rico, natomiast gotowego produktu możemy spodziewać się najwcześniej w 2016 roku. Póki co, o postępach w pracy nad projektem dowiadujemy się od Toshiby, która zaprezentowała prototypy aparatów przeznaczonych do telefonów modułowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Firma pracuje nad trzema modułami. Jeden to aparat zwrócony frontem do użytkownika o rozdzielczości 2 Mp, natomiast dwa pozostałe to segmenty umieszczane z tyłu urządzenia o rozdzielczościach 5 i 13 Mp. Stworzenie działającego modułu aparatu to pierwszy krok 3-stopniowego planu produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze tego typu urządzenia ujrzą światło dzienne za półtora roku. Na razie nic nie wiadomo o tym ile poszczególne moduły będą kosztować.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący prototyp w akcji.Więcej informacji o projekcie znajdziemy na stronie projectara.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
99
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)