Toshiba prezentuje prototyp aparatu do modułowego smartfona Google

0
Maciej Luśtyk
16 Luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Od pewnego czasu Google pracuje nad modułowym smartfonem. Przedsięwzięcie o nazwie Project Ara zakłada stworzenie telefonu umożliwiającego swobodną wymianę tworzących go komponentów. Toshiba pokazuje prototyp aparatu przeznaczonego do tego typu smartfona.
O planach powstania modułowego smartfona słyszymy już od pewnego czasu. Póki co najwięcej w tym temacie robi Google ze swoim przedsięwzięciem o nazwie Project Ara. Jedną z głównych problemów fotografowaniu za pomocą smartfonów jest niewielki rozmiar matrycy aparatu. Telefony modułowe pomogą ominąć te niedogodność i umożliwią podłączenie do urządzenia modułu o dowolnych parametrach. Google ma nadzieję, że to podejście odmieni rynek telefonów komórkowych. Program testów ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku w Puerto Rico, natomiast gotowego produktu możemy spodziewać się najwcześniej w 2016 roku. Póki co, o postępach w pracy nad projektem dowiadujemy się od Toshiby, która zaprezentowała prototypy aparatów przeznaczonych do telefonów modułowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Firma pracuje nad trzema modułami. Jeden to aparat zwrócony frontem do użytkownika o rozdzielczości 2 Mp, natomiast dwa pozostałe to segmenty umieszczane z tyłu urządzenia o rozdzielczościach 5 i 13 Mp. Stworzenie działającego modułu aparatu to pierwszy krok 3-stopniowego planu produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze tego typu urządzenia ujrzą światło dzienne za półtora roku. Na razie nic nie wiadomo o tym ile poszczególne moduły będą kosztować.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący prototyp w akcji.Więcej informacji o projekcie znajdziemy na stronie projectara.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)