Toshiba prezentuje prototyp aparatu do modułowego smartfona Google

Toshiba prezentuje prototyp aparatu do modułowego smartfona Google
Od pewnego czasu Google pracuje nad modułowym smartfonem. Przedsięwzięcie o nazwie Project Ara zakłada stworzenie telefonu umożliwiającego swobodną wymianę tworzących go komponentów. Toshiba pokazuje prototyp aparatu przeznaczonego do tego typu smartfona.
O planach powstania modułowego smartfona słyszymy już od pewnego czasu. Póki co najwięcej w tym temacie robi Google ze swoim przedsięwzięciem o nazwie Project Ara. Jedną z głównych problemów fotografowaniu za pomocą smartfonów jest niewielki rozmiar matrycy aparatu. Telefony modułowe pomogą ominąć te niedogodność i umożliwią podłączenie do urządzenia modułu o dowolnych parametrach. Google ma nadzieję, że to podejście odmieni rynek telefonów komórkowych. Program testów ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku w Puerto Rico, natomiast gotowego produktu możemy spodziewać się najwcześniej w 2016 roku. Póki co, o postępach w pracy nad projektem dowiadujemy się od Toshiby, która zaprezentowała prototypy aparatów przeznaczonych do telefonów modułowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Firma pracuje nad trzema modułami. Jeden to aparat zwrócony frontem do użytkownika o rozdzielczości 2 Mp, natomiast dwa pozostałe to segmenty umieszczane z tyłu urządzenia o rozdzielczościach 5 i 13 Mp. Stworzenie działającego modułu aparatu to pierwszy krok 3-stopniowego planu produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze tego typu urządzenia ujrzą światło dzienne za półtora roku. Na razie nic nie wiadomo o tym ile poszczególne moduły będą kosztować.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący prototyp w akcji.Więcej informacji o projekcie znajdziemy na stronie projectara.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0