Toshiba prezentuje prototyp aparatu do modułowego smartfona Google

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Luty 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Od pewnego czasu Google pracuje nad modułowym smartfonem. Przedsięwzięcie o nazwie Project Ara zakłada stworzenie telefonu umożliwiającego swobodną wymianę tworzących go komponentów. Toshiba pokazuje prototyp aparatu przeznaczonego do tego typu smartfona.

O planach powstania modułowego smartfona słyszymy już od pewnego czasu. Póki co najwięcej w tym temacie robi Google ze swoim przedsięwzięciem o nazwie Project Ara. Jedną z głównych problemów fotografowaniu za pomocą smartfonów jest niewielki rozmiar matrycy aparatu. Telefony modułowe pomogą ominąć te niedogodność i umożliwią podłączenie do urządzenia modułu o dowolnych parametrach. Google ma nadzieję, że to podejście odmieni rynek telefonów komórkowych. Program testów ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku w Puerto Rico, natomiast gotowego produktu możemy spodziewać się najwcześniej w 2016 roku. Póki co, o postępach w pracy nad projektem dowiadujemy się od Toshiby, która zaprezentowała prototypy aparatów przeznaczonych do telefonów modułowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Firma pracuje nad trzema modułami. Jeden to aparat zwrócony frontem do użytkownika o rozdzielczości 2 Mp, natomiast dwa pozostałe to segmenty umieszczane z tyłu urządzenia o rozdzielczościach 5 i 13 Mp. Stworzenie działającego modułu aparatu to pierwszy krok 3-stopniowego planu produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze tego typu urządzenia ujrzą światło dzienne za półtora roku. Na razie nic nie wiadomo o tym ile poszczególne moduły będą kosztować.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący prototyp w akcji.

Więcej informacji o projekcie znajdziemy na stronie projectara.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)