Joby wypuszcza nową linię akcesoriów filmowych do smartfonów

Autor: Wojtek Skrzypczyński

4 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Joby, znana z giętkich statywów, stworzyła serię akcesoriów dedykowanych dla twórców vlogów, podróżników czy youtuberów używających smartfonów. Co znajdziemy w nowej linii produktów mobilnych od Joby?

Cała nowa seria produktów, kierowana do użytkowników smartfonów, zawiera się w zestawie GorillaPod Mobile Vlogging Kit, który ma być pierwszym wyborem pasjonatów nagrywania filmów komórką. Mamy więc zupełnie nowy mikrofon Wavo Mobile, sterowaną przez Bluetoth lampę Beamo Mini LED, a także statyw GorillaPod i głowicę do telefonów GripTight Pro 2, które był już w smartfonowej ofercie Joby. 

Modułowa lampa i mikrofon, czyli to, czego najbardziej brakuje w mobilnych produkcjach

Beamo Mini LED to niewielkich rozmiarów lampa o mocy 1000 lumenów, wyposażona w dwa mocowania typu gorąca stopka (ale bez styków), co pozwala nam nie tylko zamontować ją na ramionach statywu GorillaPod, ale także łączyć je między sobą w większe zestawy. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth, łatwo sterować lampą za pomocą telefonu. Beamo Mini LED posiada również przycisk, który służy do ustawienia mocy lampy. Dodatkowo obudowa lampy jest wodoodporna - producent podaje, że można z niej korzystać nawet 30 metrów pod wodą. Z kolei dzięki wbudowanemu magnesowi Beamo Mini można przyczepić do prawie każdej metalowej powierzchni.

Lampa emituje światło o temperaturze 5100 K, a jedno ładowanie pozwala na używanie jej przez około 40 minut przy maksymalnej jasności (praca na 50% wydłuża czas działania do około 100 minut). Ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego kabla USB-C. Lampę Beamo dostajemy w komplecie z niewielką nakładką dyfuzyjną.

Kolejną nowością od Joby jest Wavo Mobile - niewielkich rozmiarów mikrofon kierunkowy. Wraz z mikrofonem w pudełku otrzymujemy kilka akcesoriów -  dwa kable TRS i TRRS (podłączymy mikrofon do smartphona jak i aparatu), uchwyt Rycote, który odpowiada za pochłanianie drgań, oraz osłonę przed wiatrem (deadcat). Mikrofon wyposażony jest w gorącą stopkę oraz gwint statywowy 1/4“. Mikrofon rejestruje pasmo w przedziale 35 Hz - 18 KHz.

Ostatnim nowym produktem w ofercie Joby jest obudowa StandPoint, nie zawierająca się w zestawie GorillaPod Mobile Vlogging Kit. Case adresowany jest do posiadaczy telefonów z serii Pixel i iPhone 11.  Obudowa nie tylko chroni telefon przed uszkodzeniem, ale zawiera również wbudowane niewielkie nóżki, na których możemy ustawić telefon. Ten niewielki gadżet na pewno ułatwi ustawić telefon do zdjęcia czy filmu. Nóżki w szybki sposób złożymy i ukryjemy w obudowie.

Cena i dostępność

Wszystkie nowości są już dostępne w sprzedaży na stronie producenta.

Zestaw akcesoriów wchodzących w zestaw GorillaPod Mobile Vlogging Kit kosztuje 199,95 dolarów (około 770 zł). Osobno kupowana lampa Beamo Mini Led kosztuje 69,95 dolarów (około 270 zł), a mikrofon Wavo Mobile to koszt rzędu 39,95 dolarów (około 155 zł). Z kolei za StandPoint niezależnie od modelu telefonu zapłacimy 39,95 dolarów (około 155 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem joby.com.

Skopiuj link

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
4
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Samsung prezentuje najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, oferując użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI, czyli najnowszą technologią wspieraną algorytmami...
31
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)