Joby Podzilla - nowe, bardziej giętkie, mobilne „Gorillapody”

Autor: Maciej Luśtyk

7 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Twórcy kultowych Gorillapodów prezentują nową, jeszcze bardziej elastyczną linię giętkich statywów. Seria Podzilla to dwa modele z głowicami kulowymi i nowym mechanizmem zaginania nóg.

Seria Joby Gorillapod to chyba najbardziej rozpoznawalne niekonwencjonalne statywy na rynku. Czy może raczek powinniśmy napisać uchwyty? Dzięki sprytnemu mechanizmowi giętkich nóżek, dzięki którym statyw można mocować w najprzeróżniejszych miejscach seria Gorillapod cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Teraz Joby prezentuje nową, mniejszą, ale bardziej giętka i nakierowaną stricte na mobilnych twórców serię Podzilla.

Podzilla - młodszy brat Gorillapoda

W ofercie statywów Joby Podzilla znajdziemy dwa różniące się wysokością i udźwigiem modele, oferujące nowy system szczuplejszych, gumowanych i bardziej elastycznych „harmonijkowych” nóżek, dzięki którym statywy ma być jeszcze łatwiej owijać wokół różnych rzeczy, a także być bardziej wygodny do trzymania. Obydwa modele oferują także głowice kulowe i standardowy gwint statywowy, do którego przymocujemy oferowany w większości zestawów uchwyt na smartfona.

Podstawowy model medium mierzy 4,8 x 5,4 x 25 cm, waży 350 g i jest w stanie unieść sprzęt o wadze do 1 kg. W przypadku bardziej zaawansowanego modelu Large, będziemy w stanie zamocować zestawy o wadze do 2,5 kg i otrzymamy głowicę z szybkozłączką oraz poziomicą. Model Large jest tez odpowiednio większy - mierzy 5,5 x 7,3 x 31,5 cm i waży 430 g.

Cena i dostępność

Nowa seria Podzilla jest też przystępna cenowo. W większości wariantów za obydwa modele zapłacimy 39 dolarów, czyli ok. 150 zł. Brak różnicy cenowej wynika z tego, że mniejszy model otrzymujemy ze wspomnianym uchwytem na smartfona, a większy bez, gdyż w założeniu skierowany jest on do użytkowników niewielkich aparatów. Dostępny jest też wariant Medium z dodatkowym uchwytem na mikrofon i oświetlenie LED w cenie 49 dolarów (ok. 193 zł).

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie statywy Joby Podzilla pojawią się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie joby.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)