GorillaPod Mobile Rig - nowa propozycja JOBY dla vlogerów i nie tylko

0
Michał Chrzanowski
29 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma JOBY zaprezentowała kolejny statyw z rodziny GorillaPod. Nowy model, zaprojektowany z myślą o smartfonach, bazuje na oryginalnej konstrukcji i zapewnia możliwość przymocowania dodatkowych akcesoriów.

Seria statywów GorillaPod zdążyła już przekonać do siebie niemałą grupę odbiorców. Popularność zdobyła dzięki niecodziennej konstrukcji. Oryginalne statywy JOBY pozwalają na zamocowanie aparatu za pomocą trzech elastycznych i kulowych ramion do niemal każdej powierzchni - do gałęzi drzewa, latarni, poręczy, czy umożliwiają nawet stabilne rozłożenie na najbardziej nierównym terenie. Niemniej jednak w ofercie firmy wciąż brakowało funkcjonalnego rozwiązania, które przykułoby uwagę bardziej zaawansowanych twórców, vlogerów oraz reporterów, którzy w swojej pracy wykorzystują także smartfony do rejestracji wideo. Do teraz.

 

- Nasza społeczność twórców JOBY żyje chwilą. Nieustannie szukamy okazji do stworzenia rozwiązań i narzędzi możliwie wyjątkowych i elastycznych - powiedział Tim Grimmer, wiceprezes ds. marki i produktu w firmie JOBY (Vitec Imaging Solutions). - Dzięki naszemu nowemu GorillaPod Mobile Rig pomagamy vlogerom i producentom treści wideo, kreatywnie wykorzystać możliwości ich smartfonów i kamer sportowych.

Funkcjonalność w każdych warunkach

GorillaPod Mobile Rig bazuje na oryginalnej konstrukcji statywów JOBY. Tak więc otrzymujemy trzy  elastyczne nogi, które możemy wygiąć w dowolnym kierunku. Jednak w odróżnieniu od starszych braci, do nowego modelu możemy doczepić także dwa dodatkowe ramiona, które znajdą się po obu stronach statywu. Dzięki temu przymocujemy do nich różnego rodzaju akcesoria - od kamer GoPro, po opcjonalne oświetlenie. Co więcej uniwersalny uchwyt na smartfon - wykonany z odpornych materiałów - możemy ustawić w pozycji pionowej lub poziomej. Do tego został wyposażony w stopkę, do której przymocujemy zewnętrzny mikrofon.

GorillaPod Mobile Rig jest kompatybilny z większością smartfonów. Statyw jest już dostępny w sprzedaży. Zapłacimy za niego około 100 dolarów. Zamówień można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej producenta. Tak też znajdziecie więcej informacji o tym, jak również o innych produktach firmy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
13
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0