GorillaPod Mobile Rig - nowa propozycja JOBY dla vlogerów i nie tylko

GorillaPod Mobile Rig - nowa propozycja JOBY dla vlogerów i nie tylko

Firma JOBY zaprezentowała kolejny statyw z rodziny GorillaPod. Nowy model, zaprojektowany z myślą o smartfonach, bazuje na oryginalnej konstrukcji i zapewnia możliwość przymocowania dodatkowych akcesoriów.

Seria statywów GorillaPod zdążyła już przekonać do siebie niemałą grupę odbiorców. Popularność zdobyła dzięki niecodziennej konstrukcji. Oryginalne statywy JOBY pozwalają na zamocowanie aparatu za pomocą trzech elastycznych i kulowych ramion do niemal każdej powierzchni - do gałęzi drzewa, latarni, poręczy, czy umożliwiają nawet stabilne rozłożenie na najbardziej nierównym terenie. Niemniej jednak w ofercie firmy wciąż brakowało funkcjonalnego rozwiązania, które przykułoby uwagę bardziej zaawansowanych twórców, vlogerów oraz reporterów, którzy w swojej pracy wykorzystują także smartfony do rejestracji wideo. Do teraz.

 

- Nasza społeczność twórców JOBY żyje chwilą. Nieustannie szukamy okazji do stworzenia rozwiązań i narzędzi możliwie wyjątkowych i elastycznych - powiedział Tim Grimmer, wiceprezes ds. marki i produktu w firmie JOBY (Vitec Imaging Solutions). - Dzięki naszemu nowemu GorillaPod Mobile Rig pomagamy vlogerom i producentom treści wideo, kreatywnie wykorzystać możliwości ich smartfonów i kamer sportowych.

Funkcjonalność w każdych warunkach

GorillaPod Mobile Rig bazuje na oryginalnej konstrukcji statywów JOBY. Tak więc otrzymujemy trzy  elastyczne nogi, które możemy wygiąć w dowolnym kierunku. Jednak w odróżnieniu od starszych braci, do nowego modelu możemy doczepić także dwa dodatkowe ramiona, które znajdą się po obu stronach statywu. Dzięki temu przymocujemy do nich różnego rodzaju akcesoria - od kamer GoPro, po opcjonalne oświetlenie. Co więcej uniwersalny uchwyt na smartfon - wykonany z odpornych materiałów - możemy ustawić w pozycji pionowej lub poziomej. Do tego został wyposażony w stopkę, do której przymocujemy zewnętrzny mikrofon.

GorillaPod Mobile Rig jest kompatybilny z większością smartfonów. Statyw jest już dostępny w sprzedaży. Zapłacimy za niego około 100 dolarów. Zamówień można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej producenta. Tak też znajdziecie więcej informacji o tym, jak również o innych produktach firmy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1