GorillaPod Mobile Rig - nowa propozycja JOBY dla vlogerów i nie tylko

0
Michał Chrzanowski
29 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma JOBY zaprezentowała kolejny statyw z rodziny GorillaPod. Nowy model, zaprojektowany z myślą o smartfonach, bazuje na oryginalnej konstrukcji i zapewnia możliwość przymocowania dodatkowych akcesoriów.

Seria statywów GorillaPod zdążyła już przekonać do siebie niemałą grupę odbiorców. Popularność zdobyła dzięki niecodziennej konstrukcji. Oryginalne statywy JOBY pozwalają na zamocowanie aparatu za pomocą trzech elastycznych i kulowych ramion do niemal każdej powierzchni - do gałęzi drzewa, latarni, poręczy, czy umożliwiają nawet stabilne rozłożenie na najbardziej nierównym terenie. Niemniej jednak w ofercie firmy wciąż brakowało funkcjonalnego rozwiązania, które przykułoby uwagę bardziej zaawansowanych twórców, vlogerów oraz reporterów, którzy w swojej pracy wykorzystują także smartfony do rejestracji wideo. Do teraz.

 

- Nasza społeczność twórców JOBY żyje chwilą. Nieustannie szukamy okazji do stworzenia rozwiązań i narzędzi możliwie wyjątkowych i elastycznych - powiedział Tim Grimmer, wiceprezes ds. marki i produktu w firmie JOBY (Vitec Imaging Solutions). - Dzięki naszemu nowemu GorillaPod Mobile Rig pomagamy vlogerom i producentom treści wideo, kreatywnie wykorzystać możliwości ich smartfonów i kamer sportowych.

Funkcjonalność w każdych warunkach

GorillaPod Mobile Rig bazuje na oryginalnej konstrukcji statywów JOBY. Tak więc otrzymujemy trzy  elastyczne nogi, które możemy wygiąć w dowolnym kierunku. Jednak w odróżnieniu od starszych braci, do nowego modelu możemy doczepić także dwa dodatkowe ramiona, które znajdą się po obu stronach statywu. Dzięki temu przymocujemy do nich różnego rodzaju akcesoria - od kamer GoPro, po opcjonalne oświetlenie. Co więcej uniwersalny uchwyt na smartfon - wykonany z odpornych materiałów - możemy ustawić w pozycji pionowej lub poziomej. Do tego został wyposażony w stopkę, do której przymocujemy zewnętrzny mikrofon.

GorillaPod Mobile Rig jest kompatybilny z większością smartfonów. Statyw jest już dostępny w sprzedaży. Zapłacimy za niego około 100 dolarów. Zamówień można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej producenta. Tak też znajdziecie więcej informacji o tym, jak również o innych produktach firmy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2