Apple kupiło firmę LinX, która obiecuje zrewolucjonizowanie aparatów w smartfonach

Apple kupiło firmę LinX, która obiecuje zrewolucjonizowanie aparatów w smartfonach
Apple zakupiło izraelską firmę Linx, zajmującą się produkcją modułów fotograficznych, które mają zrewolucjonizować aparaty w smartfonach i oferować możliwości zbliżone do lustrzanek.
Jak informuje Wall Street Journal, Apple zakupiło izraelską firmę za około 20 milionów dolarów. Tego typu przejęcia nie są niczym szczególnym w świecie dużych korporacji, jednak w tym wypadku może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości możliwości oferowane przez aparaty stosowane w smartfonach producenta zwiększą się wielokrotnie. Firma LinX pracuje bowiem na modułami aparatów do urządzeń mobilnych, które według producenta mają oferować możliwości zbliżone do lustrzanek.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Z dość ubogich informacji dostępnych na stronie internetowej firmy LinX możemy wyczytać, że technologia aparatów opiera się na jednoczesnym użyciu kilku modułów z różnymi przysłonami i optyką, co umożliwiać ma dostosowanie głębi ostrości już po wykonaniu zdjęcia, a także oferować większe możliwości podczas wykonywania zdjęć w słabym oświetleniu. Aparaty mają też umożliwiać robienie zdjęć z bardzo małą głębią ostrości, a także mapowanie fotografowanych obiektów w trójwymiarze i podmianę tła podczas wideo konwersacji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Trochę więcej światła na aparaty Linx rzuca artykuł zamieszczony przez serwis macrumors.com. Użycie kilku modułów jednocześnie ma umożliwić uzyskanie dużo lepszej jakości zdjęć w porównaniu z pojedynczymi modułami oferowanymi przez smartfony. Aparaty są też mniejsze niż obecnie używane i będą w stanie zmieścić się w urządzeniach cieńszych niż iPhone. Poniżej możecie zobaczyć jak 8-megapikselowy aparat składający się z dwóch 4-megapikselowych modułów radzi sobie w porównaniu z aparatami w telefonach iPhone 5 i Galaxy S4.
fot. macrumors.com
Użycie aparatów składających się z kilku modułów pozwoli też na wykonywanie trójwymiarowych skanów fotografowanych obiektów. Informacje uzyskane w ten sposób posłużą też do kontroli nad głębią ostrości już po wykonaniu zdjęcia, a także do usuwania zbędnych elementów z kadru w procesie edycji.

Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać aż moduły opracowane przez LinX pojawią się (o ile się pojawią) w urządzeniach firmy Apple. Więcej informacji znajdziemy na stronie Wall Street Journal i na stronie firmy LinX.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12