Apple iPad Air i Mini z ekranem Retina

Autor: Michal Grzegorczyk

23 Październik 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Koncern Apple zaprezentował wczoraj odświeżoną linię tabletów iPad. Pojawiły się w niej dwa nowe modele - smukły model Air i iPad mini z ekranem Retina. W ofercie nadal jest dostępna starsza wersja mini ze standardowym ekranem oraz iPad 2.

Wśród nowości zaprezentowanych wczoraj przez firmę Apple znalazły się dwa nowe modele tabletów iPad. Topowym modelem jest teraz iPad Air, który zachował przekątną ekranu 9,7 cala (ekran Retina o rozdzielczości 2,048 x 1,536), ale może się pochwalić znacznie smuklejszą obudową (7,5 milimetra grubości) i znacznie mniejszą wagą. iPad Air ma również szybszy od poprzednika procesor - chip A7, taki sam jak w nowym iPhonie 5S oraz wydajniejszy układ przetwarzania grafiki.

Czytaj także: Apple iPhone 5S i iPhone 5C

iPady zawsze były w tyle za iPhone'ami w obszarze rejestrowania zdjęć. Podstawowa kamerka model Air ma nadal 5 megapikseli, natomiast przednia kamerka FaceTime radzi sobie teraz z rozdzielczością Full HD. Oczywiście rozdzielczość aparatu iPada nie ma dla fotografów większego znaczenia, w końcu tablet służy im głównie do prezentacji swoich fotografii. Nie można jednak zapominać, że wiele osób traktuje iPada jak aparat z naprawdę dużym ekranem. Nowy Apple iPad Air będzie dostępny w kilku wersjach różniących się pojemnością: 16, 32, 64 i 128 gigabajtów. Będzie kosztował odpowiednio 500, 600, 700 i 800 dolarów za wersję Wi-Fi oraz 130 dolarów więcej za wersję Wi-Fi i LTE.

Drugi z nowych tabletów to iPad Mini z ekranem Retina. Mniejszy iPad zachował rozmiar ekranu 7,9 cali, ale zyskał imponującą rozdzielczość 2,048 x 1,536 (326 ppi). Poza tym na pokładzie pojawił się mocny procesor A7 i taki sam układ odpowiedzialny za obróbkę obrazu jak w dużym iPadzie. Dostępne będą wersje o pojemnościach 16, 32, 64 i 128 gigabajtów. Ceny za wersję Wi-Fi to odpowiednio: 400, 500, 600 i 700 dolarów, natomiast za wersję Wi-Fi i LTE to 530, 630, 730 i 830 dolarów

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)