fotografia komórkowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia komórkowa" w serwisie fotopolis.pl:
Getty Images Instagram Grant - 10 tys. dolarów za dobry reportaż
Być może na Instagramie przeważają zdjęcia selfie, ale to też doskonałe medium służące popularyzacji fotografii dokumentalnej, która bez niego pozostałaby niezauważona. Jeśli działalność w serwisie jest ważnym punktem Waszej fotograficznej pracy, macie szansę na zdobycie grantu w wysokości 10 tys. dolarów.
22 Mar 2016
Michał Chrzanowski
0
Czy aparaty przeszkadzają nam w doświadczaniu chwili?
Tak twierdzi kierownictwo muzeum narodowego Holandii i proponuje zwiedzającym porzucenie aparatów na rzecz ołówka i kartki.
27 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
DxO One - zdjęcia przykładowe
Do naszej redakcji trafił DxO One. Jest to ultrakompaktowy, 20,2-megapikselowy aparat wyposażony w 1-calową matrycą obrazu. Po podłączeniu do smartfona lub tabletu może myć ciekawą propozycją dla miłośników fotografii mobilnej - jednak wyłącznie tych, który posiadają urządzenia firmy Apple. Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane nowym aparatem DxO One.
17 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Microsoft Lumia 950 i 950 XL - 20 Mp i optyka Zeissa
Oprócz ciekawych tabletów, Microsoft pokazał także najnowsze flagowe smartfony, które mogą pochwalić się wysoką wydajnością, 20-megapikselowymi aparatami, wysokiej jakości jasnymi obiektywami firmy Zeiss i możliwością nagrywania filmów w jakości 4K. Dodatkową będzie można ich używać jako przenośnych komputerów.
8 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Google Nexus 5X i Nexus 6P - lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu
Google zaprezentowało nowe smartfony Nexus 5X i Nexuss 6P. Obydwa wyposażono w aparaty z 12,3-megapikselową matrycą Sony i jasnym obiektywem f/2. W porównaniu z flagowcami innych producentów rozdzielczość matrycy wydaje się niewielka, aparaty mają jednak bardzo dobrze radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia.
30 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
iPhone 6s - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce trafił najnowszy flagowiec firmy Apple. Model 6s został wyposażony w nową, 12-megapikselową matrycę o zupełnie nowej architekturze. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w praktyce.
30 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Instagram ma już 400 mln użytkowników
Dokładnie dziewięć miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Instagram przekroczył granicę trzystu milionów klientów. Dziś właściciele popularnego serwisu zakomunikowali, że ta liczba powiększyła się o kolejne sto milionów nowych kont.
23 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Selfie Spoon - śniadaniowe selfie dla wszystkich
Można je kochać lub nienawidzić, ale jedno jest pewne - kijki selfie są bardzo popularne. Niemal każdego dnia na ulicach można spotkać osoby z charakterystycznymi wysięgnikamii, jednak Selfie Spoon jest jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego? Zobaczcie sami.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Jak Instagram zniekształca rzeczywistość w zabawnej serii “#slowlife”
Śledząc różne profile na Instagramie, często można odnieść wrażenie, że ich właściciele prowadzą niemal idealne życie. Oglądając wyselekcjonowane kadry ulegamy iluzji perfekcyjnej rzeczywistości, zapominając, że okoliczności zrobienia zdjęcia mogły wcale nie być tak perfekcyjne. Ten właśnie temat podejmuje tajska fotografka, Chompoo Baritone.
18 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Aplikacja Recently pozwoli łatwo zamienić zdjęcia z iPhone’a w fotoksiążkę
Czy tego chcemy, czy nie, smartfony służą większości osób za główny aparat fotograficzny do dokumentacji codziennych zdarzeń. W czasach analogowych najlepsze zdjęcia lądowały w rodzinnym albumie. Dzisiaj zwykle zalegają na dyskach. A co byście powiedzieli na usługę, w ramach której co miesiąc otrzymywalibyście fotoksiążkę ze swoimi ostatnimi zdjęciami?
8 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0