Aplikacja Recently pozwoli łatwo zamienić zdjęcia z iPhone’a w fotoksiążkę

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Czy tego chcemy, czy nie, smartfony służą większości osób za główny aparat fotograficzny do dokumentacji codziennych zdarzeń. W czasach analogowych najlepsze zdjęcia lądowały w rodzinnym albumie. Dzisiaj zwykle zalegają na dyskach. A co byście powiedzieli na usługę, w ramach której co miesiąc otrzymywalibyście fotoksiążkę ze swoimi ostatnimi zdjęciami?

Twórcy aplikacji Recently chcą odmienić sposób w jaki patrzymy na nasze smartfonowe dokonania i nadać im nieco bardziej szlachetną formę. W ramach usługi, co miesiąc otrzymamy pocztą magazyn w atrakcyjny sposób prezentujący 100 zdjęć, które wykonaliśmy w ciągu ostatniego miesiąca. Selekcji możemy dokonywać sami, lub zdać się na automatyczny wybór dokonany przez program. W przypadku własnoręcznej selekcji, cały proces przebiega bardzo wygodnie nie zajmie nam więcej niż kilkanaście minut.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Usługa kosztuje 9 dolarów miesięcznie i dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. Póki co serwis obejmuje też tylko teren Stanów Zjednoczonych, jednak ze względu na duże zainteresowanie prawdopodobnie zostanie uruchomiona również wysyłka za granicę. Aplikację możecie pobrać za pośrednictwem serwisu iTunes.

Projekt jest szczególnie ciekawy ze względu na podejście do zdjęć wykonywanych smartfonem. Mimo że wiele z nich ma dla nas dużą wartość, rzadko zdarza się nam je drukować, a za sprawą dużej ilości nowych kadrów, rzadko też wracamy do obrazów sprzed kilku miesięcy. W najlepszym razie zdjęcia kończą w folderze na dysku, który odwiedzamy od święta. Dzięki Recently, kontakt ze zdjęciami będzie łatwiejszy, a my będziemy mogli budować atrakcyjne, chronologicznie poukładane portfolio, które po latach będzie oferować ciekawą podróż w przeszłość. Poza tym, zdjęcia w formie drukowanej zawsze prezentują się lepiej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie getrecently.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły