ProShot - zamień iPhone’a w kamerę sportową

0
Maciej Luśtyk
21 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Najnowsze smartfony pozwalają na rejestrację wysokiej jakości materiału wideo. Przy pomocy iPhone’a 6s możemy nagrywać filmy nawet w rozdzielczości 4K. Dlaczego by więc nie wykorzystać go jako kamery sportowej? Z takiego założenia wyszli twórcy systemu ProShot.

ProShot to nic innego jak specjalna obudowa pozwalająca na swobodne filmowanie naszym iPhonem pod wodą. A właściwie dwie obudowy i szeroki wachlarz akcesoriów, który sprawi, że taki zestaw z powodzeniem będzie mógł zastąpić kamerę sportową. Podstawowa obudowa będzie zabezpieczać telefon przed wodą do głębokości około 2 metrów, przy czym wciąż będziemy mogli korzystać z funkcji ekranu dotykowego. Drugi case oferowany w zestawie pozwoli nam z kolei na zanurzenie się do głębokości 30 metrów, przy czym sterowanie funkcjami kamery będzie opierać się o przyciski głośności umieszczone na bocznym panelu smartfona. Aby wszystko odbywało się możliwie najwygodniej, producent oferuje dedykowaną aplikację.Zobacz wszystkie zdjęcia (4)


Ale to nie wszystko. ProShot to także zestaw 3 obiektywów. Jeden, z płaską soczewką, przeznaczony jest do ujęć podwodnych. Pozostałe dwa to obiektyw szerokokątny i fisheye. W zestawie znajdziemy też specjalny czerwony filtr odpowiadający za uzyskanie naturalnych kolorów podczas fotografowania pod wodą. Producent oferuje także szeroką gamę opcjonalnych akcesoriów, w tym różnego rodzaju mocowań które pozwolą korzystać ze smartfona tak swobodnie, jak z kamery GoPro.Projekt został sfinansowany za pośrednictwem serwisu Kickstarter, a gotowy produkt możemy zakupić w cenie $99 poprzez stronę internetową firmy. Jeśli posiadacie już iPhone’a, nie będzie to zanadto wygórowana cena. Szkoda jedynie, że obudowa nie jest kompatybilna z innymi markami telefonów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie proshotcase.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
32
11
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
99
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)