ProShot - zamień iPhone’a w kamerę sportową

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Styczeń 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Najnowsze smartfony pozwalają na rejestrację wysokiej jakości materiału wideo. Przy pomocy iPhone’a 6s możemy nagrywać filmy nawet w rozdzielczości 4K. Dlaczego by więc nie wykorzystać go jako kamery sportowej? Z takiego założenia wyszli twórcy systemu ProShot.

ProShot to nic innego jak specjalna obudowa pozwalająca na swobodne filmowanie naszym iPhonem pod wodą. A właściwie dwie obudowy i szeroki wachlarz akcesoriów, który sprawi, że taki zestaw z powodzeniem będzie mógł zastąpić kamerę sportową. Podstawowa obudowa będzie zabezpieczać telefon przed wodą do głębokości około 2 metrów, przy czym wciąż będziemy mogli korzystać z funkcji ekranu dotykowego. Drugi case oferowany w zestawie pozwoli nam z kolei na zanurzenie się do głębokości 30 metrów, przy czym sterowanie funkcjami kamery będzie opierać się o przyciski głośności umieszczone na bocznym panelu smartfona. Aby wszystko odbywało się możliwie najwygodniej, producent oferuje dedykowaną aplikację.Zobacz wszystkie zdjęcia (4)


Ale to nie wszystko. ProShot to także zestaw 3 obiektywów. Jeden, z płaską soczewką, przeznaczony jest do ujęć podwodnych. Pozostałe dwa to obiektyw szerokokątny i fisheye. W zestawie znajdziemy też specjalny czerwony filtr odpowiadający za uzyskanie naturalnych kolorów podczas fotografowania pod wodą. Producent oferuje także szeroką gamę opcjonalnych akcesoriów, w tym różnego rodzaju mocowań które pozwolą korzystać ze smartfona tak swobodnie, jak z kamery GoPro.Projekt został sfinansowany za pośrednictwem serwisu Kickstarter, a gotowy produkt możemy zakupić w cenie $99 poprzez stronę internetową firmy. Jeśli posiadacie już iPhone’a, nie będzie to zanadto wygórowana cena. Szkoda jedynie, że obudowa nie jest kompatybilna z innymi markami telefonów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie proshotcase.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)