Polaroid Cube dostępny w sprzedaży w Polsce

Autor: Maciej Luśtyk

14 Styczeń 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Do polskiej sieci sprzedaży trafiły miniaturowe kamery sportowe Polaroid Cube. Kamery cechują się kompaktowymi rozmiarami, wysoką jakością obrazu i wieloma możliwościami montażu.

Jak zapewnia producent, Polaroid Cube to najmniejsza kamera sportowa Full HD na świecie. Jej wymiary wynoszą jedynie 34 x 34 x 34 mm, a waga całkowita urządzenia to tylko 50 g. Kamera umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p i HD 720p z prędkością 30kl/s i robienie zdjęć o rozdzielczości 6MP. Jasny obiektyw o świetle f/2.0 i kącie widzenia 124° umożliwi nagrywanie filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W pełni naładowana bateria umożliwi na 90 minut nagrywania materiału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Co więcej kamera umożliwia nagrywanie materiału w pętli, dzięki czemu sprawdzi się jako kamera samochodowa. Umożliwi to też łatwe uchwycenie najważniejszych scen podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Ponadto kamera została wyposażona w mikrofon, złącze USB 2.0, wejście na karty pamięci SD (do 32GB) i wbudowany magnes, który umożliwi łatwy montaż urządzenia na wszystkich metalowych elementach. Polaroid Cube dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych, w cenie 459 zł brutto.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Producent oferuje również całą gamę uchwytów umożliwiających montaż kamery do większości powierzchni, a także wodoszczelną obudowę z przyssawką. Uchwyty kupimy za 79 zł brutto, wodoodporna obudowa będzie nas kosztować 159 zł brutto.

Więcej informacji znajdziemy na stronie polaroidcube.pl

Informacja prasowa:

POLAROID CUBE - Najmniejsza na świecie kamera sportowa z magnesem montażowym,  kątem widzenia 124o, możliwością kręcenie filmów FULL HD 1080p i HD 720p oraz wykonywania zdjęć o rozdzielczości 6MP.

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu kamerę POLAROID CUBE. Pierwszą tak nietypową kamerę na światowym rynku. Nie jest to standardowa kamera sportowa, to kamera wytyczająca najnowsze trendy, dająca nowe możliwości filmowania i wykonywania zdjęć. POLAROID CUBE to produkt kreujący nowy Lifestyle.

 

Cechy wyróżniające:

• Najmniejsza kamera sportowa FULL HD na świecie. Jej wymiary to zaledwie: 34 x 34 x 34 mm
• Innowacyjny i ciekawy design w kształcie sześcianu.
• JEDYNA KAMERA POSIADAJĄCA WBUDOWANY MAGNES, pozwalający na stabilny montaż kamery na każdym metalowym elemencie.
• Kamera posiada jeden z najjaśniejszych obiektyw na rynku (F2.0), który pozwoli na bardzo wyraźne i ostre nagrywanie filmów oraz wykonywanie zdjęć nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, gdzie inne kamery sportowe mogą sobie nie poradzić.
• Kamera dostępna w trzech kolorach: niebieskim, czarnym i czerwonym.
• Waga całkowita to jedynie 50 g.
• Wodo i wstrząsoodporna obudowa.
• Czas ciągłego działania kamery (nagrywania filmów) na naładowanym akumulatorze to aż 90 minut.
• Nagrywanie filmów FULL HD 1080p oraz HD 720p (wbudowany przełącznik pozwalający na wybór rozdzielczości filmowania).
• Wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 6MP
• Kąt widzenia kamery 124o
•  Możliwość nagrywania w pętli - funkcja rejestratora samochodowego.
• Super prosta i szybka obsługa kamery przy pomocy jednego przycisku.
• Wbudowany mikrofon oraz dioda sygnalizująca LED.
• Obsługa kart pamięci do 32GB

Dodatkowo szeroki wybór akcesoriów montażowych, w tym innowacyjny uchwyt typu "Monkey " oraz obudowa wodoszczelna.
POLAROID CUBE to najnowszy i najbardziej innowacyjny modelem kamery sportowej firmy Polaroid.
Jest to w pełni profesjonalne urządzenie pozwalające na filmowanie i wykonywanie zdjęć dosłownie wszędzie.

 

DLA KOGO?

DLA WSZYSTKICH - POLAROID CUBE to idealny produkt dla:

DZIECI, stanowiący idealną zabawkę, wzbudzającą zainteresowanie najmłodszych przede wszystkim kształtem i kolorami.
Produkt pozwoli na uchwycenie dosłownie każdej chwili z dzieciństwa i zagwarantuje doskonałą zabawę przez długi czas. Rodzice natomiast będą mieli możliwość obejrzenia zabaw swych pociech gdy maluch pójdzie spać :-)
 
MŁODZIEŻY chcącej zapamiętać to co najciekawsze na imprezie, boisku, w szkole, wśród kolegów i koleżanek na zabawach i prywatkach. POLAROID CUBE to nowoczesny produkt, który staje się nowym trendem. Bądź trendy z POLAROID CUBE.

DOROSŁYCH szukających niecodziennego urządzenia pozwalającego na nagrywanie nie tylko codziennego życia, ale szalonych zabaw i sportów ekstremalnych. Kamera POLAROID CUBE pozwoli nam zapamiętać najbardziej szalone, ekstremalne i niezwykłe momenty w naszym życiu.

DLACZEGO?

1. POLAROID CUBE to jedna z najmniejszy kamer na świecie. Stanowi ona malutki sześcian o wymiarach 34x34x34 mm. Dzięki temu możemy ją zabrać dosłownie wszędzie, chowając w kieszeni, torebce lub przykładowo przypinając do metalowej klary paska (wbudowany magnes).

2. JEDYNA KAMERA Z WBUDOWANYM MAGNESEM. Dzięki temu kamerę POLAROID CUBE możemy zamocować na każdym metalowym elemencie bez dodatkowych uchwytów montażowych. Wystarczy przyłożyć kamerę do metalowego elementu i gotowe. Bez zbędnych części montażowych, szybko i pewnie.

Magnes jest bardzo solidny i pozwala na pewny montaż kamery na takich elementach jak maska samochodu, kierownica roweru, motoru, czy bardziej nietypowych, jak kij golfowy, noga stołu, bramka na boisku piłkarskim, kijki narciarskie, szlufka przy pasku do spodni, klamra plecaka, itd. Wszędzie tam gdzie znajdziemy kawałek metalu, tam możemy zamocować POLAROID CUBE bez dodatkowych akcesoriów.

3. POLAROID CUBE pozwala na nagrywanie bardzo dobrej jakości ostrych i wyraźnych filmów FULL HD oraz HD w niezwykle szerokim kącie widzenia 124 stopni z dźwiękiem, którego jakość przewyższa wiele innych kamer sportowych.

4. Cała obsługa kamery jest niezwykle prosta i szybka. Sprowadza się do jednego przycisku, a system wibracyjny oraz wbudowana dioda LED informują nas o bieżącym programie pracy kamery.

5. Wodo i wstrząsoodporna konstrukcja pozwalająca na filmowanie i wykonywanie zdjęć w nawet najtrudniejszych warunkach. POLAROID CUBE posiada specjalną sylikonową obudowę chroniącą przed wstrząsami i zapewniającą bezpieczeństwo kamerze. Dodatkowo szczelna konstrukcja zapewnia wodoodporność kamery podczas zabaw w deszczu czy wodzie. Uwaga! Obudowa nie jest wodoszczelna, nie należy zanurzać kamery pod wodę bez umieszczenia jej w dodatkowej obudowie wodoszczelnej (dostępnej osobno w szerokiej gamie akcesoriów montażowych). Mimo wodoodpornej konstrukcji kamera nie jest odporna na podwyższone ciśnienie panujące pod wodą. Dlatego nie należy jej zanurzać pod wodę bez dodatkowej obudowy wodoszczelnej.

Wielokrotnie wzmacniana, wykonana z najwyższej jakości materiałów kompozytowych, odporna na wstrząsy i zabrudzenia, wodoodporna obudowa umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć wszędzie tam, gdzie będziemy mieli na to ochotę. Kamera pozwoli na zawsze upamiętnić najbardziej szalone chwile, takie jak skok ze spadochronem, jazda kolejką górską, zjazd na nartach, snowboardzie, jazda motorem, rowerem, samochodem, partyjka w paintball, jazda na deskorolce, łyżworolkach oraz wiele innych niezwykłych i ekstremalnych chwil, których nie udałoby się nam nakręcić zwykłą kamerą.

6. Super lekka konstrukcja, która waży jedyne 50 gram. Dzięki temu kamerę możemy zamocować dosłownie wszędzie.

7. Czas ciągłego działania kamery (nagrywania filmów) na naładowanym akumulatorze to aż 90 minut. Wbudowany akumulator można ładować bezpośrednio z komputera przy pomocy dołączonego kabla USB lub bezpośrednio z sieci poprzez adapter sieciowy. Czas ładowania kamery to około 1h.

CZY WARTO?

Oczywiście że tak. Kamera POLAROID CUBE to gwarancja udanego prezentu.

Jest to produkt niezwykle ciekawy, innowacyjny i nowoczesny. Jego kształt oraz kolorystyka sprawiają że produkt staje się niezwykle pożądanym gadżetem w każdym środowisku społecznym.

 

Kamera firmy POLAROID wyposażona została w:

- bardzo czuły, jasny i ostry obiektyw, z soczewkami i osłoną zewnętrzną wykonaną ze szkła optycznego
- wbudowany mikrofon z redukcją szumów, bardzo dobrej jakości
- złącze USB 2.0 oraz slot kart pamięci MicroSD

Złącza USB, slot na karty pamięci Micro SD oraz mikrofon schowane są w tylnej części urządzenia i dodatkowo zakryte specjalnie uszczelnionym dekielkiem, dzięki czemu są skutecznie zabezpieczone nawet w ekstremalnych warunkach.Filmy i zdjęcia można zgrywać bezpośrednio z urządzenia przy pomocy kabla USB lub przez zewnętrzny czytnik kart.

POLAROID CUBE posiada dwa tryby pracy:

1. KAMERA SPORTOWA – w tym trybie urządzenie pozwala na nagrywanie filmów w dwóch rozdzielczościach:
- FULL HD: 1920 x 1080 (30fps)
- HD: 1280x720 (30fps)

W każdej z rozdzielczości można nagrywać filmy dowolnej długości. Po uruchomieniu funkcji nagrywania, filmowanie będzie trwało tak długo, aż nie zapełni się karta pamięci lub rozładuje akumulator. Nagrywanie możemy zakończyć w dowolnym momencie wyłączając filmowanie. DODATKOWO istnieje możliwość ustawienia w kamerze funkcji nagrywania w pętli, dzięki czemu w momencie zapełnienia karty automatycznie zaczną się nadpisywać najstarsze materiały znajdujące się na karcie pamięci.
 
2. APARAT FOTOGRAFICZNY – urządzenie posiada również wbudowany aparat fotograficzny, pozwalający na wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości 6MP.

 

ZESTAW SKŁADA SIĘ Z:

1. Kamery POLAROID CUBE
2. Kabla USB
3. Instrukcji obsługi
4. Karty gwarancyjnej

Dane techniczne POLAROID CUBE:

• Matryca:  3MP CMOS Image Sensor

• Obiektyw: 124o (F 2.0, f=3.4mm)

• Nagrywanie filmów w dwóch rozdzielczościach:

- FULL HD: 1920 x 1080 (30fps)
- HD: 1280x720 (30fps)

• Standard kodowania zapisu: H.264

• Rozdzielczość wykonywanych zdjęć: 6MP

• Format zapisu zdjęć: JPEG

• Format zapisu filmów: MOV

•  Możliwość nagrywania w pętli - funkcja rejestratora samochodowego

• Wejście na karty pamięci MicroSD o pojemności do 32GB

• Możliwość zapisywania daty i czasu na zdjęciach oraz filmach

• Wbudowany mikrofon

• Wbudowany port wyjściowy: mini USB 2.0

• Wbudowany akumulator Li-ion

• Kamera dostępna w trzech kolorach:

- czarnym
- czerwony
- niebieskim

• Waga: 50g

• Wymiary: 34 x 34 x 34 mm

Dodatkowo firma POLAROID przygotowała bardzo rozbudowany system różnorodnych akcesoriów montażowych, pozwalających na zamocowanie urządzenia niemal wszędzie.
UWAGA! Uchwyty można zakupić osobno, nie stanowią części zestawu, poniższe zdjęcia mają charakter informacyjny i pokazują jakie dodatkowe uchwyty montażowe można zamocować do kamer POLAROID CUBE.
Jednym z dodatkowych uchwytów do kamer POLAROID CUBE jest adapter gwintowy. Posiadając ten adapter możemy zamocować kamerę POLAROID CUBE w każdym systemie montażowym ze standardowym gwintem 1/4”

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)