Pakiet większościowy Polaroida sprzedany za 70 mln dolarów

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W grudniu 2014 roku rodzina z Minnesoty stała się posiadaczem większości udziałów firmy Polaroid. Transakcja została wyceniona na 70 mln dolarów.

Nowym właścicielem marki Polaroid została rodzina Pohlad- jeden z najbogatszych rodów stanu Minnesota. Rodzina wykupiła aktywa wchodzące w skład masy upadłościowej marki, a także część akcji i udziałów wyprzedanych prywatnym inwestorom podczas ogłoszenia upadłości w 2008 roku, stając się tym samy posiadaczem 65% udziałow firmy.

Warto przypomnieć, że ogłoszenie upadłości firmy Polaroid wiąże się upadkiem wartej 3,5 miliarda dolarów piramidy finansowej, na której swoje interesy budował ówczesny właściciel marki Tom Petters.

Jak możemy przeczytać na łamach dziennika Star Tribune, na decyzję zakupu pakietu większościowego firmy wpływ miały 3 czynniki: duże możliwości rozwoju firmy, sprawna kadra zarządzająca oraz dobrze funkcjonujący system licencjonowania marki. Obecny prezes Polaroida Scott Hardy uważa, że włączenie firmy w obszar kapitału rodziny Pohlad wpłynie pozytywnie na rozwój marki i będzie kolejnym krokiem na drodze do odbudowy dawnego imperium jakim niegdyś był Polaroid.

Więcej informacji znajdziemy na stronie dziennika Star Tribune.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)