66/6 Pinhole Instant Camera

66/6 Pinhole Instant Camera
6 lat temu grupa entuzjastów uratowała produkcję filmów natychmiastowych do aparatów typu Polaroid. Dzisiaj, ludzie odpowiadający za tamten projekt prezentują światu limitowaną edycję aparatu otworkowego obsługującego produkowane przez nich filmy. Liczba jest mocno ograniczona.
Pamiętacie jak 6 lat temu w związku z zamknięciem ostatniej fabryki Polaroida, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania? Sytuację odmienili ludzie, którzy w ramach inicjatywy The Impossible Project uratowali ostatnią z fabryk Polaroida w Holandii i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. Dziś, 6 lat po tamtych wydarzeniach i 66 lat od zaprezentowania światu pierwszego Polaroida, ci sami ludzie, pod szyldem Supersense prezentują limitowaną edycję aparatu otworkowego o wdzięcznej nazwie 6/66 Pinhole Instant Camera.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6) Aparat został zaprojektowany w ten sposób, aby przy prostocie działania dawać jak największą możliwość ingerencji w fotografowany obraz. 6/66 obsługuje wszystkie rodzaje kwadratowego filmu natychmiastowego produkowanego przez The Impossible Project (typ 600 i SX-70). Do wyboru mamy dwie wielkości otworka - 0,12mm i 0,24mm. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w gumowy mieszek służący do regulacji kąta widzenia aparatu, głębi ostrości, a także ekspozycji zdjęcia. Wszystko to za cenę 222 Euro. Jednak aby stać się posiadaczem jednego z tych wyjątkowych aparatów, trzeba się pospieszyć. Producent ograniczył dostępność aparatu do 500 sztuk.

Zamówienia na aparat ruszają dziś o godzinie 6:11 po południu czasu środkowoeuropejskiego na stronie www.supersense.com/66/6

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych zdjęć zrobionych aparatem 66/6 Pinhole Instant Camera.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1