66/6 Pinhole Instant Camera

66/6 Pinhole Instant Camera
6 lat temu grupa entuzjastów uratowała produkcję filmów natychmiastowych do aparatów typu Polaroid. Dzisiaj, ludzie odpowiadający za tamten projekt prezentują światu limitowaną edycję aparatu otworkowego obsługującego produkowane przez nich filmy. Liczba jest mocno ograniczona.
Pamiętacie jak 6 lat temu w związku z zamknięciem ostatniej fabryki Polaroida, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania? Sytuację odmienili ludzie, którzy w ramach inicjatywy The Impossible Project uratowali ostatnią z fabryk Polaroida w Holandii i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. Dziś, 6 lat po tamtych wydarzeniach i 66 lat od zaprezentowania światu pierwszego Polaroida, ci sami ludzie, pod szyldem Supersense prezentują limitowaną edycję aparatu otworkowego o wdzięcznej nazwie 6/66 Pinhole Instant Camera.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6) Aparat został zaprojektowany w ten sposób, aby przy prostocie działania dawać jak największą możliwość ingerencji w fotografowany obraz. 6/66 obsługuje wszystkie rodzaje kwadratowego filmu natychmiastowego produkowanego przez The Impossible Project (typ 600 i SX-70). Do wyboru mamy dwie wielkości otworka - 0,12mm i 0,24mm. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w gumowy mieszek służący do regulacji kąta widzenia aparatu, głębi ostrości, a także ekspozycji zdjęcia. Wszystko to za cenę 222 Euro. Jednak aby stać się posiadaczem jednego z tych wyjątkowych aparatów, trzeba się pospieszyć. Producent ograniczył dostępność aparatu do 500 sztuk.

Zamówienia na aparat ruszają dziś o godzinie 6:11 po południu czasu środkowoeuropejskiego na stronie www.supersense.com/66/6

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych zdjęć zrobionych aparatem 66/6 Pinhole Instant Camera.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8