Impossible Project

Wszystkie artykuły z tagiem: "Impossible Project" w serwisie fotopolis.pl:
Polaroid wykupiony przez polskiego inwestora, właściciela Impossible Project
Polaroid po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich lat zmienia właściciela. Tym razem jednak jest to nie kto inny jak Wiaczesław Smołokowski, główny udziałowiec Impossible Project.
15 Maj 2017
Maciej Luśtyk
1
Black & Red, czyli nowe filmy dichromatyczne w ofercie Impossible
Impossible nie zwalnia tempa. Niedawno firma zaprezentowała swój pierwszy aparat natychmiastowy, a teraz wprowadza na rynek dwa nowe rodzaje filmów dichromatycznych.
28 Wrz 2016
Maciej Luśtyk
0
Powstaje dokument o fotografii natychmiastowej. Zobaczcie zwiastun
Gdy 8 lat temu Polaroid zamknął swoją ostatnią fabrykę, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania. Uratowali ją entuzjaści z The Impossible Project, którzy wykupili manuafakturę i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. O tym trudnym przedsięwzięciu właśnie powstaje dokument.
11 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0
Nowoczesna natychmiastówka Impossible I-1 już w Polsce
W kwietniu Impossible zaprezentowało swój pierwszy aparat natychmiastowy. Model I-1 właśnie trafił na polski rynek. Znamy szczegółową specyfikację i jego cenę.
14 Lip 2016
Maciej Luśtyk
2
Impossible Project I-1 - więcej szczegółów
Aparat Impossible Project I-1 to marzenie niejednego fana fotografii natychmiastowej. Jednak jakie rozwiązania kryje w sobie współczesna konstrukcja? Co przyświecało producentowi na etapie projektowania? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w filmie przygotowanym przez Impossible Project.
23 Maj 2016
Michał Chrzanowski
0
Gorzki finał zmagań o ratunek dla filmu Fujifilm FP-100c
Gdy na początku marca Fujifilm ogłosiło wycofanie z produkcji filmu natychmiastowego FP-100c, wydawało się, że dobre chęci i zapał fotografów pozwolą na uratowanie tego wyjątkowego materiału. Dziś nie jest to już takie pewne.
26 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
1
Impossible Project I-1 - nowy gracz na rynku fotografii natychmiastowej
Po udanej przygodzie z produkcją filmów w końcu przyszła kolej na pierwszy aparat w historii Impossible Project. Firma zaprezentowała model I-1, który może okazać się ciekawą propozycją dla miłośników fotografii natychmiastowej.
12 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
0
Petycja o uratowanie filmu Fujifilm FP-100c
Wczoraj Fujifilm poinformowało o zaprzestaniu produkcji ostatniego profesjonalnego filmu natychmiastowego ze swojej oferty. Dla wielu fotografów to duża strata. Ale z Waszą pomocą jest szansa na jego uratowanie.
2 Mar 2016
Maciej Luśtyk
0
The Impossible Project - zobacz historię filmu pisaną na nowo
Dokładnie siedem lat temu Polaroid zamknął ostatnią fabrykę filmów, przez co świat fotografii natychmiastowej miał przestać istnieć. Jednak dzięki marzeniu powstał The Impossible Project. Grupa pasjonatów postanowiła wykupić ostatni zakład Polaroida i rozpocząć produkcję filmu na własną rękę. Zobaczcie ich historię.
12 Gru 2015
Michał Chrzanowski
0
Zobaczcie jak powstają filmy natychmiastowe
Gdy w 2008 roku Polaroid zamknął holenderską fabrykę filmów, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania. Sytuację uratowali ludzie, którzy w ramach projektu The Impossible Project wykupili ostatni zakład produkcyjny i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. Serwis Highsnobiety odwiedził fabrykę z kamerą, dzięki czemu możecie zobaczyć jak powstają filmy natychmiastowe.
20 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0