Zobaczcie jak powstają filmy natychmiastowe

Zobaczcie jak powstają filmy natychmiastowe
Gdy w 2008 roku Polaroid zamknął holenderską fabrykę filmów, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania. Sytuację uratowali ludzie, którzy w ramach projektu The Impossible Project wykupili ostatni zakład produkcyjny i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. Serwis Highsnobiety odwiedził fabrykę z kamerą, dzięki czemu możecie zobaczyć jak powstają filmy natychmiastowe.
Zamknięcie ostatniej fabryki Polaroida rzuciło cień wątpliwości na przyszłe losy fotografii natychmiastowej. Na szczęście osobom zrzeszonym w ramach projektu The Impossible Project udało się wskrzesić biznes będący motorem napędowym niegdysiejszego giganta rynku fotografii natychmiastowej i przywrócić produkcję filmu. Nie był to jednak łatwy proces. Mimo że w fabryce pozostała niezbędna maszyneria, to twórcy projektu musieli na nowo opracować chemiczną formułę produkcji filmu. W końcu się udało i dziś firma dostarcza materiał dla setek tysięcy aparatów natychmiastowych na całym świecie, a także systematycznie rozszerza ofertę o nowe rodzaje filmów.Fabrykę mieszczącą się w mieście Enschede odwiedzili z kamerą twórcy serwisu Highsnobiety, dzięki którym możemy przyjrzeć się procesowi produkcji filmu natychmiastowego, od projektu, poprzez produkcję aż do procesu paczkowania. Dowiadujemy się także, że w planach firmy jest skonstruowanie własnego aparatu natychmiastowego, który na rynku miałby się pojawić już w 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie highsnobiety.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8