Zobaczcie jak powstają filmy natychmiastowe

0
Maciej Luśtyk
20 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Gdy w 2008 roku Polaroid zamknął holenderską fabrykę filmów, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania. Sytuację uratowali ludzie, którzy w ramach projektu The Impossible Project wykupili ostatni zakład produkcyjny i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. Serwis Highsnobiety odwiedził fabrykę z kamerą, dzięki czemu możecie zobaczyć jak powstają filmy natychmiastowe.
Zamknięcie ostatniej fabryki Polaroida rzuciło cień wątpliwości na przyszłe losy fotografii natychmiastowej. Na szczęście osobom zrzeszonym w ramach projektu The Impossible Project udało się wskrzesić biznes będący motorem napędowym niegdysiejszego giganta rynku fotografii natychmiastowej i przywrócić produkcję filmu. Nie był to jednak łatwy proces. Mimo że w fabryce pozostała niezbędna maszyneria, to twórcy projektu musieli na nowo opracować chemiczną formułę produkcji filmu. W końcu się udało i dziś firma dostarcza materiał dla setek tysięcy aparatów natychmiastowych na całym świecie, a także systematycznie rozszerza ofertę o nowe rodzaje filmów.Fabrykę mieszczącą się w mieście Enschede odwiedzili z kamerą twórcy serwisu Highsnobiety, dzięki którym możemy przyjrzeć się procesowi produkcji filmu natychmiastowego, od projektu, poprzez produkcję aż do procesu paczkowania. Dowiadujemy się także, że w planach firmy jest skonstruowanie własnego aparatu natychmiastowego, który na rynku miałby się pojawić już w 2016 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie highsnobiety.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
2
0
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)