Polaroid iZone i Polaroid Zip Mobile Printer

Polaroid iZone i Polaroid Zip Mobile Printer
CES 2015 Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, Polaroid zaprezentował nowe urządzenia, które niebawem pojawią się w sprzedaży. Wśród nich znajdziemy ultrakompaktowy aparat Polaroid iZone i przenośną drukarkę do zdjęć Polaroid Zip Mobile Printer.
Polaroid iZone to ultrakompaktowy aparat cyfrowy o wymiarach zaledwie 6,5 x 6,5 cm, dzięki czemu można go zawsze nosić przy sobie. Wyposażono go w 18-megapikselową matrycę, 8-krotny zoom optyczny, wbudowany flash, gwint statywu i systemy łączności Wi-fi i NFC. Polaroid iZone nie posiada ekranu LCD i ma tylko 32MB pamięci, jednak aparat został zaprojektowany z myślą o stałej współpracy ze smartfonami więc nie powinno to stanowić problemu.
Polaroid iZone
Polaroid iZone został stworzony by poszerzyć możliwości osób fotografujących głównie za pomocą komórek i tabletów. Po sparowaniu aparatu ze smartfonem, uzyskujemy podgląd obrazu z aparatu, a zrobione zdjęcia na bieżąco są przesyłane do pamięci telefonu. Wprowadzenie tego typu urządzenia to ciekawy ruch, tym bardziej, że aparaty w większości telefonów wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

Urządzenie trafi do sprzedaży na wiosnę tego roku w cenie 180 dolarów. Na razie nie mamy informacji o dostępności urządzenia na polskim rynku.

Kolejnym urządzeniem zaprezentowanym przez Polaroida jest przenośna drukarka Polaroid Zip Mobile Printer korzystająca z technologii ZINK. Urządzenie pozwala na wydruk zdjęć w formacie 2x3”, zrobionych za pomocą urządzeń mobilnych. Zdjęcia drukowane są na specjalnym papierze ZINK Paper. Drukarkę obsługujemy za pomocą aplikacji dostępnej na systemy Android oraz iOS, a urządzenia łączą się za pomocą NFC lub Bluetooth 4.0. Aplikacja umożliwia edycję zdjęć przed wydrukiem, a także oferuje bogaty zestaw filtrów, ramek i różnych efektów wzbogacających zdjęcia. Wydruk jednego zdjęcia trwa poniżej minuty, a jedno ładowanie urządzenia pozwoli na wydrukowanie około 25 obrazów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Polaroid ma nadzieję, że tego typu urządzenia przywrócą popularność tradycyjnej formie dzielenia się zdjęciami. Jedyną przeszkodę, jak w większości systemów fotografii natychmiastowej, będzie zapewne stanowić cena papieru. Przy okazji warto sprawdzić jak z tym problemem mają zamiar uporać się projektanci urządzenia Printsnap.

Drukarka trafi do sprzedaży wiosną tego roku, a jej cena wyniesie 130 dolarów. Więcej informacji o nowych urządzeniach Polaroida znajdziemy na stronie www.polaroid.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1