Polaroid iZone i Polaroid Zip Mobile Printer

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
CES 2015 Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, Polaroid zaprezentował nowe urządzenia, które niebawem pojawią się w sprzedaży. Wśród nich znajdziemy ultrakompaktowy aparat Polaroid iZone i przenośną drukarkę do zdjęć Polaroid Zip Mobile Printer.

Polaroid iZone to ultrakompaktowy aparat cyfrowy o wymiarach zaledwie 6,5 x 6,5 cm, dzięki czemu można go zawsze nosić przy sobie. Wyposażono go w 18-megapikselową matrycę, 8-krotny zoom optyczny, wbudowany flash, gwint statywu i systemy łączności Wi-fi i NFC. Polaroid iZone nie posiada ekranu LCD i ma tylko 32MB pamięci, jednak aparat został zaprojektowany z myślą o stałej współpracy ze smartfonami więc nie powinno to stanowić problemu.

Polaroid iZone został stworzony by poszerzyć możliwości osób fotografujących głównie za pomocą komórek i tabletów. Po sparowaniu aparatu ze smartfonem, uzyskujemy podgląd obrazu z aparatu, a zrobione zdjęcia na bieżąco są przesyłane do pamięci telefonu. Wprowadzenie tego typu urządzenia to ciekawy ruch, tym bardziej, że aparaty w większości telefonów wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

Urządzenie trafi do sprzedaży na wiosnę tego roku w cenie 180 dolarów. Na razie nie mamy informacji o dostępności urządzenia na polskim rynku.

Kolejnym urządzeniem zaprezentowanym przez Polaroida jest przenośna drukarka Polaroid Zip Mobile Printer korzystająca z technologii ZINK. Urządzenie pozwala na wydruk zdjęć w formacie 2x3”, zrobionych za pomocą urządzeń mobilnych. Zdjęcia drukowane są na specjalnym papierze ZINK Paper. Drukarkę obsługujemy za pomocą aplikacji dostępnej na systemy Android oraz iOS, a urządzenia łączą się za pomocą NFC lub Bluetooth 4.0. Aplikacja umożliwia edycję zdjęć przed wydrukiem, a także oferuje bogaty zestaw filtrów, ramek i różnych efektów wzbogacających zdjęcia. Wydruk jednego zdjęcia trwa poniżej minuty, a jedno ładowanie urządzenia pozwoli na wydrukowanie około 25 obrazów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Polaroid ma nadzieję, że tego typu urządzenia przywrócą popularność tradycyjnej formie dzielenia się zdjęciami. Jedyną przeszkodę, jak w większości systemów fotografii natychmiastowej, będzie zapewne stanowić cena papieru. Przy okazji warto sprawdzić jak z tym problemem mają zamiar uporać się projektanci urządzenia Printsnap.

Drukarka trafi do sprzedaży wiosną tego roku, a jej cena wyniesie 130 dolarów. Więcej informacji o nowych urządzeniach Polaroida znajdziemy na stronie www.polaroid.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
5
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)