Polaroid iZone i Polaroid Zip Mobile Printer

0
Maciej Luśtyk
8 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2015 Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, Polaroid zaprezentował nowe urządzenia, które niebawem pojawią się w sprzedaży. Wśród nich znajdziemy ultrakompaktowy aparat Polaroid iZone i przenośną drukarkę do zdjęć Polaroid Zip Mobile Printer.
Polaroid iZone to ultrakompaktowy aparat cyfrowy o wymiarach zaledwie 6,5 x 6,5 cm, dzięki czemu można go zawsze nosić przy sobie. Wyposażono go w 18-megapikselową matrycę, 8-krotny zoom optyczny, wbudowany flash, gwint statywu i systemy łączności Wi-fi i NFC. Polaroid iZone nie posiada ekranu LCD i ma tylko 32MB pamięci, jednak aparat został zaprojektowany z myślą o stałej współpracy ze smartfonami więc nie powinno to stanowić problemu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Polaroid iZone został stworzony by poszerzyć możliwości osób fotografujących głównie za pomocą komórek i tabletów. Po sparowaniu aparatu ze smartfonem, uzyskujemy podgląd obrazu z aparatu, a zrobione zdjęcia na bieżąco są przesyłane do pamięci telefonu. Wprowadzenie tego typu urządzenia to ciekawy ruch, tym bardziej, że aparaty w większości telefonów wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

Urządzenie trafi do sprzedaży na wiosnę tego roku w cenie 180 dolarów. Na razie nie mamy informacji o dostępności urządzenia na polskim rynku.

Kolejnym urządzeniem zaprezentowanym przez Polaroida jest przenośna drukarka Polaroid Zip Mobile Printer korzystająca z technologii ZINK. Urządzenie pozwala na wydruk zdjęć w formacie 2x3”, zrobionych za pomocą urządzeń mobilnych. Zdjęcia drukowane są na specjalnym papierze ZINK Paper. Drukarkę obsługujemy za pomocą aplikacji dostępnej na systemy Android oraz iOS, a urządzenia łączą się za pomocą NFC lub Bluetooth 4.0. Aplikacja umożliwia edycję zdjęć przed wydrukiem, a także oferuje bogaty zestaw filtrów, ramek i różnych efektów wzbogacających zdjęcia. Wydruk jednego zdjęcia trwa poniżej minuty, a jedno ładowanie urządzenia pozwoli na wydrukowanie około 25 obrazów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Polaroid ma nadzieję, że tego typu urządzenia przywrócą popularność tradycyjnej formie dzielenia się zdjęciami. Jedyną przeszkodę, jak w większości systemów fotografii natychmiastowej, będzie zapewne stanowić cena papieru. Przy okazji warto sprawdzić jak z tym problemem mają zamiar uporać się projektanci urządzenia Printsnap.

Drukarka trafi do sprzedaży wiosną tego roku, a jej cena wyniesie 130 dolarów. Więcej informacji o nowych urządzeniach Polaroida znajdziemy na stronie www.polaroid.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
10
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)