Nikon pozywa firmę Sakar, producenta bezlusterkowego Polaroida

Gdy prawie rok temu firma Sakar zapowiedziała wypuszczenie na rynek bezlusterkowca marki Polaroid wiele osób zwracało uwagę na jego podobieństwo do aparatów z serii Nikon 1. Japoński producent był tego samego zdania i właśnie pozwał firmę Sakar.

Już po pierwszej zapowiedzi bezlusterkowego aparatu marki Polaroid można się było zorientować, że aparat jest z zewnątrz łudząco podobny do Nikona 1 J2. Polaroid jest jednak oparty na systemie Android 4 oraz wyposażony w 18,1-megapikselową matrycę i 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz. Po kilku miesiącach okazało się, że podobieństwo nie było w żaden sposób z Nikonem uzgodnione, w związku z czym japoński producent najpierw podjął rozmowy na ten temat, a teraz pozwał firmę Sakar, która jest producentem bezlusterkowca marki Polaroid. Pozew, który będzie rozpatrywany przez sąd w Nowym Jorku dotyczy zakazu produkcji i sprzedaży bezlusterkowca.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4