Nikon pozywa firmę Sakar, producenta bezlusterkowego Polaroida

Gdy prawie rok temu firma Sakar zapowiedziała wypuszczenie na rynek bezlusterkowca marki Polaroid wiele osób zwracało uwagę na jego podobieństwo do aparatów z serii Nikon 1. Japoński producent był tego samego zdania i właśnie pozwał firmę Sakar.

Już po pierwszej zapowiedzi bezlusterkowego aparatu marki Polaroid można się było zorientować, że aparat jest z zewnątrz łudząco podobny do Nikona 1 J2. Polaroid jest jednak oparty na systemie Android 4 oraz wyposażony w 18,1-megapikselową matrycę i 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz. Po kilku miesiącach okazało się, że podobieństwo nie było w żaden sposób z Nikonem uzgodnione, w związku z czym japoński producent najpierw podjął rozmowy na ten temat, a teraz pozwał firmę Sakar, która jest producentem bezlusterkowca marki Polaroid. Pozew, który będzie rozpatrywany przez sąd w Nowym Jorku dotyczy zakazu produkcji i sprzedaży bezlusterkowca.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4