Nikon pozywa firmę Sakar, producenta bezlusterkowego Polaroida

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Październik 2013
Artykuł na: minutę
Gdy prawie rok temu firma Sakar zapowiedziała wypuszczenie na rynek bezlusterkowca marki Polaroid wiele osób zwracało uwagę na jego podobieństwo do aparatów z serii Nikon 1. Japoński producent był tego samego zdania i właśnie pozwał firmę Sakar.

Już po pierwszej zapowiedzi bezlusterkowego aparatu marki Polaroid można się było zorientować, że aparat jest z zewnątrz łudząco podobny do Nikona 1 J2. Polaroid jest jednak oparty na systemie Android 4 oraz wyposażony w 18,1-megapikselową matrycę i 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz. Po kilku miesiącach okazało się, że podobieństwo nie było w żaden sposób z Nikonem uzgodnione, w związku z czym japoński producent najpierw podjął rozmowy na ten temat, a teraz pozwał firmę Sakar, która jest producentem bezlusterkowca marki Polaroid. Pozew, który będzie rozpatrywany przez sąd w Nowym Jorku dotyczy zakazu produkcji i sprzedaży bezlusterkowca

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)