Polaroid Snap - natychmiastowa cyfrówka

Polaroid Snap - natychmiastowa cyfrówka
Kilka dni temu informowaliśmy was o nowej wersji Holgi, która miała przenieść wyjątkową estetykę lomo do świata cyfrowego, a dzisiaj podobne rozwiązanie przedstawił Polaroid. Snap to kompaktowy, automatyczny aparat, który dodatkowo od razu wydrukuje nasze zdjęcia.
Polaroid Snap został wyposażony w 10-megapikselową matrycę, obiektyw o świetle f/2.8 i wbudowaną lampę błyskową. Jak sama nazwa wskazuje, został przeznaczony do „pstrykania”, dlatego twócy postawili na pełną automatykę. Nie uświadczymy tu możliwości ingerencji w parametry, ale też nie o to tu chodzi. Aparat ma przede wszystkim dostarczać radość z fotografowania.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Zdjęcia zapisywane są na karcie SD (maksimum 32 GB) lub bezpośrednio drukowane w formie odbitek o wymiarach 5 x 7,5 cm w technologii Zero Ink, co według producenta łączy natychmiastowe dziedzictwo polaroida z nowoczesnością. Aparat umożliwia także użycie wyzwalacza czasowego i fotografowanie w trybie „fotobudki”, co zaowocuje serią 6 zdjęć wykonanych w ciągu 10 sekund.

Nowy Polaroid trafi do sprzedaży pod koniec roku w czterech wersjach kolorystycznych, w cenie $99. Polskiej ceny na razie nie znamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroid.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8