Polaroid startuje z wirtualną szkołą fotografii

Polaroid startuje z wirtualną szkołą fotografii
Jaka by nie była rynkowa sytuacja producenta, firmie nie można odmówić chęci działania. Właśnie startuje wirtualna szkoła fotografii Polaroid University, gdzie w różne zagadnienia wprowadzą nas profesjonalni fotografowie.
Polaroid University to wspólna inicjatywa producenta i fotografa Marca Serota. Koncepcja opiera się na cyklicznie publikowanych odcinkach pokrywających wszystkie aspekty fotografii. Od smartfonów, poprzez action camy, aż do profesjonalnych lustrzanek i zaawansowanych technik. Do końca roku ma zostać opublikowanych pierwszych 20 odcinków, a w 2016 roku bilblioteka zajęć powiększy się o kolejne 50 epizodów. Póki co, po zarejestrowaniu się otrzymujemy za darmo pilotażowy odcinek, zajmujący się możliwościami najnowszego iPhona. (Nie jesteśmy do końca przekonani czy to dobry temat by zachęcić potencjalnych słuchaczy do wykupienia subskrypcji).
Polaroid University
Każdy odcinek prowadzony ma być przez profesjonalistów z branży, wśród których znajdziemy takie nazwiska jak: Al Diaz, Rick Friedman, Larae Lobdell, a zajęcia poprowadzi nawet Patrick Farrell, laureat nagrody Pulitzera z 2009 roku.

„Celem naszego przedsięwzięcia jest nauczenie wszystkich zainteresowanych jak robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy na każdy temat, niezależnie od posiadanego sprzętu.” - mówią twórcy Polaroid University. Założenie godne pochwały. Jesteśmy bardzo ciekawi w jakim kierunku rozwinie się inicjatywa Polaroida. Jeżeli filmy będą rzeczywiście dostarczać użyteczną wiedzę, zainteresowanie „kursami” może być całkiem duże. Zwłaszcza, że roczna subskrypcja wynosi jedynie $20.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroiduniversity.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8