Polaroid startuje z wirtualną szkołą fotografii

0
Maciej Luśtyk
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jaka by nie była rynkowa sytuacja producenta, firmie nie można odmówić chęci działania. Właśnie startuje wirtualna szkoła fotografii Polaroid University, gdzie w różne zagadnienia wprowadzą nas profesjonalni fotografowie.
Polaroid University to wspólna inicjatywa producenta i fotografa Marca Serota. Koncepcja opiera się na cyklicznie publikowanych odcinkach pokrywających wszystkie aspekty fotografii. Od smartfonów, poprzez action camy, aż do profesjonalnych lustrzanek i zaawansowanych technik. Do końca roku ma zostać opublikowanych pierwszych 20 odcinków, a w 2016 roku bilblioteka zajęć powiększy się o kolejne 50 epizodów. Póki co, po zarejestrowaniu się otrzymujemy za darmo pilotażowy odcinek, zajmujący się możliwościami najnowszego iPhona. (Nie jesteśmy do końca przekonani czy to dobry temat by zachęcić potencjalnych słuchaczy do wykupienia subskrypcji).
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Każdy odcinek prowadzony ma być przez profesjonalistów z branży, wśród których znajdziemy takie nazwiska jak: Al Diaz, Rick Friedman, Larae Lobdell, a zajęcia poprowadzi nawet Patrick Farrell, laureat nagrody Pulitzera z 2009 roku.

„Celem naszego przedsięwzięcia jest nauczenie wszystkich zainteresowanych jak robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy na każdy temat, niezależnie od posiadanego sprzętu.” - mówią twórcy Polaroid University. Założenie godne pochwały. Jesteśmy bardzo ciekawi w jakim kierunku rozwinie się inicjatywa Polaroida. Jeżeli filmy będą rzeczywiście dostarczać użyteczną wiedzę, zainteresowanie „kursami” może być całkiem duże. Zwłaszcza, że roczna subskrypcja wynosi jedynie $20.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroiduniversity.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0