Polaroid startuje z wirtualną szkołą fotografii

0
Maciej Luśtyk
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jaka by nie była rynkowa sytuacja producenta, firmie nie można odmówić chęci działania. Właśnie startuje wirtualna szkoła fotografii Polaroid University, gdzie w różne zagadnienia wprowadzą nas profesjonalni fotografowie.
Polaroid University to wspólna inicjatywa producenta i fotografa Marca Serota. Koncepcja opiera się na cyklicznie publikowanych odcinkach pokrywających wszystkie aspekty fotografii. Od smartfonów, poprzez action camy, aż do profesjonalnych lustrzanek i zaawansowanych technik. Do końca roku ma zostać opublikowanych pierwszych 20 odcinków, a w 2016 roku bilblioteka zajęć powiększy się o kolejne 50 epizodów. Póki co, po zarejestrowaniu się otrzymujemy za darmo pilotażowy odcinek, zajmujący się możliwościami najnowszego iPhona. (Nie jesteśmy do końca przekonani czy to dobry temat by zachęcić potencjalnych słuchaczy do wykupienia subskrypcji).
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Każdy odcinek prowadzony ma być przez profesjonalistów z branży, wśród których znajdziemy takie nazwiska jak: Al Diaz, Rick Friedman, Larae Lobdell, a zajęcia poprowadzi nawet Patrick Farrell, laureat nagrody Pulitzera z 2009 roku.

„Celem naszego przedsięwzięcia jest nauczenie wszystkich zainteresowanych jak robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy na każdy temat, niezależnie od posiadanego sprzętu.” - mówią twórcy Polaroid University. Założenie godne pochwały. Jesteśmy bardzo ciekawi w jakim kierunku rozwinie się inicjatywa Polaroida. Jeżeli filmy będą rzeczywiście dostarczać użyteczną wiedzę, zainteresowanie „kursami” może być całkiem duże. Zwłaszcza, że roczna subskrypcja wynosi jedynie $20.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroiduniversity.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
5
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)