Polaroid startuje z wirtualną szkołą fotografii

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jaka by nie była rynkowa sytuacja producenta, firmie nie można odmówić chęci działania. Właśnie startuje wirtualna szkoła fotografii Polaroid University, gdzie w różne zagadnienia wprowadzą nas profesjonalni fotografowie.

Polaroid University to wspólna inicjatywa producenta i fotografa Marca Serota. Koncepcja opiera się na cyklicznie publikowanych odcinkach pokrywających wszystkie aspekty fotografii. Od smartfonów, poprzez action camy, aż do profesjonalnych lustrzanek i zaawansowanych technik. Do końca roku ma zostać opublikowanych pierwszych 20 odcinków, a w 2016 roku bilblioteka zajęć powiększy się o kolejne 50 epizodów. Póki co, po zarejestrowaniu się otrzymujemy za darmo pilotażowy odcinek, zajmujący się możliwościami najnowszego iPhona. (Nie jesteśmy do końca przekonani czy to dobry temat by zachęcić potencjalnych słuchaczy do wykupienia subskrypcji).

Każdy odcinek prowadzony ma być przez profesjonalistów z branży, wśród których znajdziemy takie nazwiska jak: Al Diaz, Rick Friedman, Larae Lobdell, a zajęcia poprowadzi nawet Patrick Farrell, laureat nagrody Pulitzera z 2009 roku.

„Celem naszego przedsięwzięcia jest nauczenie wszystkich zainteresowanych jak robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy na każdy temat, niezależnie od posiadanego sprzętu.” - mówią twórcy Polaroid University. Założenie godne pochwały. Jesteśmy bardzo ciekawi w jakim kierunku rozwinie się inicjatywa Polaroida. Jeżeli filmy będą rzeczywiście dostarczać użyteczną wiedzę, zainteresowanie „kursami” może być całkiem duże. Zwłaszcza, że roczna subskrypcja wynosi jedynie $20.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroiduniversity.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Powstaje kodeks postępowania RODO dla branży foto. Konsultacje do końca sierpnia
Powstaje kodeks postępowania RODO dla branży foto. Konsultacje do końca sierpnia
Dwa lata po wdrożeniu nowego rozporządzenia o ochronie danych, wielu fotografów i firm nadal nie potrafi się do niego skutecznie stosować. Zmienić ma to kodeks dla...
35
0
Dział foto Olympusa sprzedany. Co dalej z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie?
Dział foto Olympusa sprzedany. Co dalej z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie?
A jednak, tym razem krążące od miesięcy plotki okazały się prawdą. Dział obrazowania Olympus został sprzedany firmie Japan Industrial Partners, która specjalizuje się...
48
42
Czy to koniec problemów z kradzieżą sprzętu foto? Apple otworzy usługę Find My dla innych firm
Czy to koniec problemów z kradzieżą sprzętu foto? Apple otworzy usługę Find My dla innych firm
Usługa lokalizacyjna Apple’a niejednemu pozwoliła już odnaleźć zgubionego iPhone’a czy bezprzewodowe słuchawki. Wygląda na to, że już niebawem z systemu będą mogli...
26
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)