The Impossible Project - zobacz historię filmu pisaną na nowo

0
Michał Chrzanowski
12 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Dokładnie siedem lat temu Polaroid zamknął ostatnią fabrykę filmów, przez co świat fotografii natychmiastowej miał przestać istnieć. Jednak dzięki marzeniu powstał The Impossible Project. Grupa pasjonatów postanowiła wykupić ostatni zakład Polaroida i rozpocząć produkcję filmu na własną rękę. Zobaczcie ich historię.
Gdy w 2008 roku Polaroid zamykał swoją holenderską fabrykę filmów natychmiastowych, twórcy projektu The Impossible Project postawili przed sobą jasny cel - jak najszybciej przywrócić produkcję filmu. Nie był to jednak łatwy proces. Mimo że w fabryce pozostała niezbędna maszyneria, to twórcy projektu musieli na nowo opracować chemiczną formułę produkcji filmu. Po dwóch latach ciągłych badań, poszukiwań odpowiedniej receptury i rozwoju udało się osiągnąć cel - zaprezentowaliśmy nową generację filmów natychmiastowych z kultową białą ramką. Dzięki temu udało się ocalić od zapomnienia ponad 200 milionów Polaroidów. - mówią twórcy The Impossible Project.

Dzięki krótkiemu dokumentowi możemy nie tylko poznać załogę, lecz także przyjrzeć się procesowi produkcji filmu natychmiastowego. Zresztą zobaczcie sami tę niewiarygodną historię.Firma The Impossible Project została założona w w 2008 roku - zaraz po tym, kiedy Polaroid ogłosił zaprzestanie produkcji popularnych filmów. Główna fabryka nie zmieniła lokalizacji - znajduje się w holenderskim mieście Enschede. Jednak co ciekawe produkcja filmów natychmiastowych nie jest jedynym marzeniem firmy. W planach The Impossible Project jest także skonstruowanie własnego modelu aparatu, który na rynku miałby się pojawić już w przyszłym roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.the-impossible-project.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
9
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)