Black & Red, czyli nowe filmy dichromatyczne w ofercie Impossible

0
Maciej Luśtyk
28 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Impossible nie zwalnia tempa. Niedawno firma zaprezentowała swój pierwszy aparat natychmiastowy, a teraz wprowadza na rynek dwa nowe rodzaje filmów dichromatycznych.

Wygląda na to, że fotografia natychmiastowa ma się coraz lepiej. Raptem tydzień temu Fujifilm zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowego Instaksa, wywołującego odbitki w kwadratowym formacie, a kilka miesięcy temu mogliśmy podziwiać pierwszy aparat produkcji Impossible, który pod względem funkcjonalności bić ma na głowę wszystko, co w tym temacie zostało pokazane do tej pory.

Teraz Impossible rozszerza swoją ofertę o dwa nowe materiały dwuchromatyczne, Black & Red Duochrome 600 i Black & Orange Duochrome 600. Podobnie jak w przypadku zaprezentowanej w zeszłym roku limitowanej edycji filmu Third Man Records, obraz będzie wywoływany w dwóch kolorach. Ta sama formuła, która wykorzystywana jest w przypadku monochromatycznych filmów producenta zapewnić ma wysoką kontrastowość finalnych obrazów. Efektu dopełniać będzie czarna, matowa ramka. Czas wołania jednej odbitki to około 5-10 min. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonane na nowych materiałach.

Filmy są kompatybilne z aparatami Polaroid 600 oraz wspomnianym wcześniej modelem Impossible I-1. Jak zwykle jednak przyjemność ta nie będzie tania. Za wkład z 8 odbitkami zapłacimy bagatela 21 euro. Mimo wszystko to świetny pomysł na prezent dla amatora fotografii natychmiastowej.

Więcej informacji o nowych filmach znajdziecie pod adresem impossible-project.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)