Impossible Project I-1 - więcej szczegółów

0
Michał Chrzanowski
23 Maj 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Aparat Impossible Project I-1 to marzenie niejednego fana fotografii natychmiastowej. Jednak jakie rozwiązania kryje w sobie współczesna konstrukcja? Co przyświecało producentowi na etapie projektowania? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w filmie przygotowanym przez Impossible Project.

Kiedy w 2009 roku jedna z ostatnich fabryk Polaroida - głównego producenta filmów do fotografii natychmiastowej - zawiesiła działalność, wielu ekspertów wróżyło koniec tej popularnej, lecz nieco kosztownej formy fotografii. Jednak do gry wkroczyła grupa prawdziwych entuzjastów zrzeszona w ramach The Impossible Project. Przejęli oni zakład wraz ze wszystkimi niezbędnymi maszynami i wyznaczyli sobie ambitny cel: opracować na nowo technologię i wprowadzić ją do produkcji i sprzedaży.

Przez siedem lat ich głównym produktem były różnego rodzaju filmy - zarówno monochromatyczne, jak i wielobarwne. Niemniej jednak kwestią czasu było pojawienie się na rynku pierwszego aparatu sygnowanego logiem firmy. To jedno z marzeń stało się faktem nieco ponad miesiąc temu, kiedy to Oskar Smolokowski, dyrektor Impossible Project zaprezentował premierowy model I-1.

Podczas projektowania modelu I-1 konstruktorom przyświecał jeden cel - miał być prosty w obsłudze, tak by każdy mógł poczuć radość płynącą z fotografii natychmiastowej. Nie oznacza to jednak, że aparat nie zapewnia zaawansowanych rozwiązań. Nic z tych rzeczy. Na pokładzie znajdziemy między innymi lampę błyskową, która została umieszczona wokół obiektywu oraz akumulator, który możemy naładować poprzez USB. Ponadto I-1 jest wspierany dedykowaną aplikacją, dzięki której zmienimy parametry ekspozycji, zdalnie wyzwolimy aparat, a także nałożymy różnego rodzaju filtry i presety.

Jednak, kto dokładnie stoi za projektem modelu I-1? Skąd wziął się pomysł na tak oryginalny wygląd konstrukcji oraz co jest w niej wyjątkowego? Między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź w przygotowanym przez Impossible Project krótkim filmie, który rzuca nieco więcej światła na nowego reprezentanta świata fotografii natychmiastowej.

 

Poza tym na kanale Impossible Project znajdziemy kilka filmów instruktażowych. Dowiemy się z nich między innymi, w jaki sposób wymieniać film, kadrować ujęcia czy wykonać pierwsze zdjęcie.

 

Impossible Project I-1 jest już dostępny w sprzedaży w cenie około $350. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które zostały wykonane pierwszym aparat firmy zaprojektowanym z myślą o fotografii natychmiastowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie impossible-project.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
4
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły