Zdjęcia Łukasza Garlickiego w Impossible Project

0
Marcin Grabowiecki
9 Kwiecień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Impossible Project zaprasza na wernisaż zdjęć Łukasza Garlickiego - aktora, który fotografował, zanim pomyślał o scenie, autora, który szuka życia w manekinach. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 19:00 w salonie Impossible Project w Centrum Mysia 3 w Warszawie.
Łukasz Garlicki, ur. 1977. Fotograf, malarz, aktor. Wokalista i muzyk (Projekt Warszawiak, Działoszyn Band, Kobyły z Saturna, Soulteeth). Od lat aktywny w warszawskim undergroundzie. Absolwent wydziału aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej (2000). Przez trzy lata studiował reżyserię dramatu.

Pasję fotograficzną odkrył w sobie zanim pomyślał o aktorstwie. Zdjęcia robi od '92 roku. Lubi podglądać twórczość Eugene Atgeta, Williama Egglestona, Josefa Sudka, Roberta Franka, Joela Meyerowitza czy Saula Leitera, ale od zawsze stara się wypracować własny język fotograficzny. Zwraca uwagę na pozornie błahe fragmenty rzeczywistości, świadomie unikając sensacyjności ujęć. Tajemnicy szuka w światłocieniach oraz przenikaniu się tandety i wzniosłości, tego, co wysokie, z niskim.

fot. Łukasz Garlicki


Fotografowanie manekinów stało się dla Garlickiego fetyszem. Manekin jest fascynującym przedmiotem - udaje żywą istotę, będąc tylko kawałkiem plastiku. Łączy w sobie wzniosłość-człowieczeństwo z tandetą materii, wykonania. Dla mnie jest idealną metaforą dla fotografii, która odwzorowuje rzeczywistość, ale przecież sama rzeczywistością nie jest - mówi autor zdjęć.

Polaroid to dla Łukasza podróż sentymentalna - pierwszego Polaroida kupił w 96' roku w Paryżu i to właśnie nim zrobił zdjęcia na wystawę Impossible Project.


Łukasz GarlickiDummy
Wernisaż: 11.04.2013, godz. 19:00-22:00

Impossible Project Space Warsaw
Mysia 3, II piętro
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
19
7
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
96
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły