Polaroid wraca - "niewykonalny projekt" jednak się udał

Trochę ponad rok temu pojawiła się szansa na powrót filmów Polaroid. Grupa byłych pracowników i entuzjastów fotografii natychmiastowej zrzeszona w "Impossible Project" przejęła holenderską fabrykę wraz z parkiem maszyn oraz zapowiedziała, że w ciągu roku wznowi produkcję. Najwyraźniej się udało - na stronie projektu można zamawiać "wskrzeszone" filmy, aparaty, książki i akcesoria.

Gdy Polaroid zbankrutował, a pod tą marką zaczęly się pojawiać jedynie drukarki w technologii {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6579;ZINK, grupa byłych pracowników i fanów fotografii natychmiastowej zrzeszona w "Impossible Project" przejęła holenderską fabrykę Polaroida wraz z całym parkiem maszyn. Za cel postawiła sobie wznowienie produkcji, z jednoczesnym dostosowaniem jej do współczesnych warunków - nowa technologia miała w założeniach uprościć proces produkcji oraz obniżyć koszty. Projekt, wbrew nazwie i pojawiającym się przeciwnościom, okazał się wykonalny - na stronie firmy Impossible BV można już zamawiać pierwsze filmy i aparaty. Kolejne mają się pojawić niebawem.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8