Polaroid wraca - "niewykonalny projekt" jednak się udał

Trochę ponad rok temu pojawiła się szansa na powrót filmów Polaroid. Grupa byłych pracowników i entuzjastów fotografii natychmiastowej zrzeszona w "Impossible Project" przejęła holenderską fabrykę wraz z parkiem maszyn oraz zapowiedziała, że w ciągu roku wznowi produkcję. Najwyraźniej się udało - na stronie projektu można zamawiać "wskrzeszone" filmy, aparaty, książki i akcesoria.

Gdy Polaroid zbankrutował, a pod tą marką zaczęly się pojawiać jedynie drukarki w technologii {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6579;ZINK, grupa byłych pracowników i fanów fotografii natychmiastowej zrzeszona w "Impossible Project" przejęła holenderską fabrykę Polaroida wraz z całym parkiem maszyn. Za cel postawiła sobie wznowienie produkcji, z jednoczesnym dostosowaniem jej do współczesnych warunków - nowa technologia miała w założeniach uprościć proces produkcji oraz obniżyć koszty. Projekt, wbrew nazwie i pojawiającym się przeciwnościom, okazał się wykonalny - na stronie firmy Impossible BV można już zamawiać pierwsze filmy i aparaty. Kolejne mają się pojawić niebawem.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0