Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Petycja o uratowanie filmu Fujifilm FP-100c

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Wczoraj Fujifilm poinformowało o zaprzestaniu produkcji ostatniego profesjonalnego filmu natychmiastowego ze swojej oferty. Dla wielu fotografów to duża strata. Ale z Waszą pomocą jest szansa na jego uratowanie.

Film Fujifilm FP-100c jest wyjątkowy nie tylko poprzez fakt, że oferuje dużo lepszą szczegółowość i gradację niż wkłady z serii Instax, ale również ze względu na inną technologię użytą przy jego produkcji. W przypadku FP-100c inaczej przebiega proces wołania - wydruk pozytywowy uzyskujemy po oderwaniu go od negatywowej części filmu, którą w prosty sposób można oczyścić z chemikaliów, uzyskując w ten sposób negatyw doskonale nadający się do skanowania i archiwizacji.

Decyzja o zaprzestaniu produkcji wydaje się nieodwołalna, a dostawy filmu mają skończyć się już z początkiem wiosny. Dla wielu miłośników fotografii analogowej to poważny cios. FP-100c ma dość ugruntowaną pozycję wśród osób pracujących aparatami natychmiastowymi. Jest jednak cień szansy, że ten wyjątkowy rodzaj filmu natychmiastowego nie odejdzie w zapomnienie. Co więcej sami możecie przyczynić się do jego uratowania.

W serwisie change.org ruszyła właśnie w tej sprawie petycja, adresowana do Impossible Project, Lomography, a także do Fujifilm. W ciągu 24 godzin od startu liczba podpisów przekroczyła 5500 i z pewnością szybko urośnie. Czy jest szansa, że produkcję materiału przejmie inna firma? Przykład Impossible Project pokazuje, że to co jednym przynosi straty, dla innych może być podporą lukratywnego biznesu. Miejmy nadzieję, że i tym razem się uda.

Petycję możecie podpisać pod adresem change.org.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
9
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły